Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Ruszają szczepienia drugą dawką przypominającą przeciw COVID-19 dla osób 60+

POLKOWICE. Osoby powyżej 60. roku życia mogą wziąć dawkę przypominającą szczepionki przeciwko COVID-19. Ruszyły e-skierowania. Informację przekazał w trakcie konferencji minister zdrowia Adam Niedzielski, który podkreśla, że w Polsce wzrasta liczba zakażeń koronawirusem. Ministerialne dane wskazują co najmniej 80-procentowy wzrost w ciągu ostatnich kilku tygodni. Co istotne, nie przybywa liczba hospitalizowanych pacjentów. To ważne w przypadku wprowadzania ewentualnych decyzji o obostrzeniach.

Ruszają szczepienia drugą dawką przypominającą przeciw COVID-19 dla osób 60+

Zgodnie z decyzją ministra zdrowia, osoby powyżej 60. roku życia mogą przyjąć dawkę przypominającą preparatu przeciwko COVID-19. Dotyczy to również osób powyżej 12. roku życia z zaburzoną odpornością.

Drugą dawkę przypominającą mogą przyjąć osoby, które otrzymały pierwszą dawkę przypominającą. Co ważne, między podaniami należy zachować odstęp co najmniej czterech miesięcy. W drugim szczepieniu stosowane są preparaty: Pfizer-BioNTech w pełnej dawce 0,3 ml oraz Moderna w połowie dawki 0,25 ml.

Szczepienia przeciwko COVID- 19 w Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych wykonywane są w czwartki w godzinach od 15 do 17, po uprzednim zapisaniu się na szczepienie.

Jak zarejestrować się na szczepienie?
1. W punkcie szczepień w Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych, od poniedziałku do piątku, w godz. od 8 do 14.00, dzwoniąc pod numer telefonu tel.: 76 745 04 39.
2. Dzwoniąc na bezpłatną infolinia – 989- codziennie w godzinach 7.00- 18.00. Zarejestrować się można samemu lub za pośrednictwem kogoś z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Na podany numer przyjdzie SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób można zarejestrować swoich dziadków lub rodziców.
3. Kolejna opcja to rejestracja elektroniczna poprzez e-Rejestrację dostępną na: pacjent.gov.pl , gdzie system zaproponuje zgłaszającemu pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które są blisko jego adresu. Po rezerwacji terminu przyjdzie powiadomienie SMS, a potem przypomnienie o szczepieniu. Wybierając ten sposób rejestracji, trzeba mieć Profil Zaufany. W tej sprawie należy skontaktować się z infolinią NFZ 989 lub bezpośrednio z wybranym punktem szczepień albo skorzystać ze wsparcia swojej przychodni.

Powiązane wpisy