Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

grafiki na wydarzenie LSSE 06 202411

K.Kulczyńska pełnomocnikiem ds. mieszkańców

CHOCIANÓW. Tomasz KULCZYŃSKI burmistrz Chocianowa, podczas sesji poinformował, iż jego pełnomocnikiem ds. mieszkańców będzie rodowita chocianowianka, Katarzyna KULCZYŃSKA. Swoją funkcję pełnić będzie społecznie, co oznacza, że nie będzie to kosztować ani złotówki z budżetu miasta. 

K.Kulczyńska pełnomocnikiem ds. mieszkańców

Nie jest żadna tajemnicą, że Burmistrz Tomasz Kulczyński prywatnie jest mężem Katarzyny Kulczyńskiej. To właśnie ona miała inspirować już w 2018 roku obecnego włodarza  gminy do zajęcia się sprawami Chocianowa, czyli jej rodzinnej miejscowości. Tak też się stało, mieszkańcy w wyborach zaufali intuicji Katarzyny Kulczyńskiej i jak się okazało po 5 latach, mieli rację, bowiem obecny Burmistrz był tak dobrym wyborem, że po jego pierwszej kadencji nikt nie podjął rękawicy, aby walczyć z nim w niedawnych wyborach samorządowych, w których uzyskał reelekcję.

- Kiedy 5 lat temu obejmowałem urząd burmistrza, pamiętam ten deszczowy, listopadowy dzień, mówiąc w nawiasie smutny Chocianów, powiem szczerze, szary. Dzisiaj z ogromną przyjemnością i radością obejmuję ten urząd na drugą kadencję, gdyż możemy wszyscy zobaczyć na zewnątrz, że Chocianów się zmienił. Mówią o tym w regionie, mówią o tym, jak bardzo Chocianów pojawił się na mapie Województwa Dolnośląskiego. Świadczą o tym nasze udziały na różnych panelach dyskusyjnych, na Forum Ekonomicznym w Karpaczu, świadczą o tym chociażby inwestycje związane z rozwojem kolei, z rozwojem bezpłatnego transportu. To my jako gmina Chocianów jesteśmy pierwsi w ramach realizacji Cyklostrady Dolnośląskiej, jej miedziowego szlaku. Przed nami kolejne rozbudowy ścieżek rowerowych, to też jedna z naszych obietnic, ale nie dlatego cieszę się, że inni o nas mówią, że w Chocianowie nastało dużo zmian, ale jak już w domu mi mówią, że faktycznie rodzinne miasto mojej żony zmienia się na lepsze no to coś faktycznie w tym jest - mówił  na sesji Burmistrz Tomasz Kulczyński. - Bardzo serdecznie dziękuję z tego miejsca Katarzynie Kulczyńskiej za to, że przez te 5 lat wspierała mnie w realizacji zamierzonych celów i nigdy we mnie nie zwątpiła i daje mi tę codzienną nadzieję, że warto zmieniać tę gminę na lepsze. Tak naprawdę jej gminę. Bardzo Ci Katarzyno serdecznie z tego miejsca dziękuję - mówił włodarz na I Sesji Rady Miejskiej kadencji 2024 - 2029.

Burmistrz Tomasz Kulczyński podkreślił, że to właśnie Katarzyna Kulczyńska przez ostatnie ponad 5 lat podpowiadała mu różne pomysły do realizacji na terenie naszej gminy. To ważne, bowiem Katarzyna Kulczyńska od urodzenia mieszkała w naszej gminie, tu chodziła do szkoły i tutaj zaprosiła swojego męża, obecnego Burmistrza do zwrócenia uwagi na problemy mieszkańców.

- Zawsze zależało mi i zależy na Chocianowie. Dziękuję za możliwość realizacji tego, co tak naprawdę robiłam przez całą poprzednią kadencję, a teraz będę kontynuowała w sformalizowany sposób, niemniej nadal społecznie, czyli za darmo. Mam dobry kontakt z mieszkańcami, znamy się przecież od lat i rozmawiamy ze sobą podczas różnych spotkań. Jestem przekonana, że z jednej strony trochę odciążę męża, a z drugiej strony zajmę się tym, co naprawdę lubię - komentuje Katarzyna Kulczyńska, społeczny pełnomocnik Burmistrza Miasta i Gminy Chocianów ds. mieszkańców.

Jak podkreślają oboje Państwo Kulczyńscy, maksyma "Chocianów przede wszystkim" będzie realizowana przez nich wspólnie przez najbliższe co najmniej 5 lat. Życzymy powodzenia!

Dodajmy, że Katarzyna KULCZYŃSKA jest radną Rady Miejskiej Lubina!

Powiązane wpisy