Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Wybrano sołtysów Trzebcza i Guzic

POLKOWICE.  Poznaliśmy sołtysów kolejnych wsi z gminy Polkowice. Jolanta Kustrowska będzie nadal tę funkcję pełnić w Trzebczu. W Guzicach sołtysem została Aleksandra Mielaniuk.

Wybrano sołtysów Trzebcza i Guzic

W Trzebczu zgłoszono dwie kandydatury Beatę Betkę i Jolantę Kustrowską, dotychczasowego sołtysa. W tajnym głosowaniu Beata Betka otrzymała 23 głosy, a Jolanta Kustrowska 46 głosów. Tym samym dotychczasowa pani sołtys będzie tę funkcję pełnić przez kolejną kadencję.

– Dla mnie najważniejsze jest budowanie mostów międzyludzkich, bo one są najważniejsze – mówi Jolanta Kustrowska, sołtys Trzebcza. – Mamy kilka pomysłów z młodymi ludźmi, którzy teraz weszli do Rady Sołeckiej. Będziemy wspólnie robić projekt w ramach Polkowickiego Budżetu Obywatelskiego. Wieś nie jest w najgorszym stanie. Trzeba przyznać, że jest zadbana, mamy piękną świetlicę, mamy tu dużo ciekawych rzeczy, ale ciągle jest jeszcze coś do zrobienia. Na pewno będziemy kontynuować to, co wymyślił i robił poprzedni sołtys pan Wojciech Fenrich. Ja kontynuuję to, co on zaczął – Zieloną Ptasią Wyspę.

Wybrano także Radę Sołecką. Jej członkami zostali: Joanna Krawczyk, Waldemar Kończak, Andrzej Rodzeń, Natalia Wasieńko i Ewa Chmielewska.

W Guzicach, na stanowisko sołtysa kandydowały także dwie osoby: Aleksandra Mielaniuk i Tomasz Książek. W tajnym głosowaniu zwyciężyła Aleksandra Mielaniuk – otrzymała 41 głosów, a Tomasz Książek 23 głosy.

– Mam nadzieję, że oddam serce dla tej wioski – mówi Aleksandra Mielaniuk, sołtys Guzic. – To jest to miejsce, które kocham. To jest mój dom. Jest wiele ważnych spraw do zrobienia. Nasz staw, który mógłby być punktem rekreacyjnym i turystycznym, a który od wielu lat nie jest uporządkowany. Postaram się skupić nie tylko na tych rzeczach „dużych”, ale i na takich przyziemnych, jak choćby remont świetlicy, jej wyposażenia atrakcji dla dzieci – plac zabaw. Jest ogrom rzeczy do zrobienia. Co się uda zrealizować, czas pokaże.

Mieszkańcy Guzic wybrali też Radę Sołecką, do której weszli: Natalia Duda, Edyta Fąfara, Roksana Jakimiak, Aneta Kuczyńska i Monika Ziemniak.

Na zebraniach obecny był burmistrz Polkowic Wiesław Wabik, który podziękował za dotychczasowa pracę ustępującym sołtysom, a po wyborach pogratulował nowym radom sołeckim i sołtysom.

– Kontynuujemy wybory sołtysów i rad sołeckich w naszej gminie – mówi Wiesław Wabik, burmistrz Polkowic. – Teraz w Trzebczu i Guzicach. Widzę, że mieszkańcy nabrali wprawy udziału w zebraniach wiejskich. To dobrze, bo w końcu wybierają ich przedstawicieli. Sołtys to bardzo odpowiedzialna funkcja wymagająca wiele zaangażowania, dużo pracy. No i jest to odpowiedzialność bezpośrednio przed mieszkańcami.

W ubiegłym tygodniu poznaliśmy sołtysa Tarnówka, którym została Bożena Soboń.

Powiązane wpisy