Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Wyróżnione za empatię i profesjonalizm

POLKOWICE.  Pielęgniarki Magdalena Szlafik Kowalik i Anna Drozd z Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych zostały wyróżnione honorową odznaką branżową „Bene Meritus”. Odznaczenie przyznało środowisko pielęgniarskie.

Wyróżnione za empatię i profesjonalizm

Odznaka przyznawana jest za „wyróżniającą postawę zawodową, upowszechnianie i przestrzeganie zasad etyki zawodowej oraz wzorowe wykonywanie obowiązków zawodowych”. Oficjalne wręczenie odznaczeń odbyło się na wielkiej gali we Wrocławiu. Gratulacje złożył także burmistrz Polkowic podczas specjalnego spotkania z wyróżnionymi pielęgniarkami.

– Do pewnych zawodów, a do takich należy zawód pielęgniarki, trzeba mieć szczególne powołanie i osobowość. Pełną empatii i zaangażowania. To nie jest łatwa praca, dlatego jestem pełen podziwu ich zaangażowania – mówi Wiesław Wabik, burmistrz Polkowic.

Jak podkreśla wyróżniona pielęgniarka Magdalena Szlafik-Kowalik, kluczem jest zrozumienie pacjentów.

– Pracuję w polkowickiej przychodni od 31 lat, a od 20 w punkcie szczepień. Moim pacjentom bardzo często towarzyszy w gabinecie zabiegowym niepokój i stres, więc staram się rozładowywać napięcie. Dbam o to, aby pacjenci czuli się bezpiecznie i wychodzili z gabinetu uśmiechnięci. To jest dla mnie największa nagroda w tej pracy – zaznacza.

Ogromna pasja w codziennej pracy towarzyszy także Annie Drozd, pielęgniarce z Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego przy PCUZ.

– O tym, żeby zostać pielęgniarką marzyłam już jako dwunastoletnia dziewczynka. Bardzo chciałam pomagać innym ludziom i czuję do tego powołanie. Na co dzień pracuję z osobami starszymi i każdy ich uśmiech i zadowolenie jest dla mnie bardzo ważny – mówi.

O przyznaniu odznaki honorowej „Bene Meritus” decyduje kapituła, złożona z członków Dolnośląskiej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych we Wrocławiu.

– Odznaczenie ma na celu uhonorowanie i wyróżnienie pielęgniarek i położnych za ich profesjonalizm, postawę społeczną i oczywiście za etykę zawodową. Empatia w stosunku do ludzi, zarówno do osób starszych, jak i młodszych to podstawa tego zawodu – mówi Marzena Czarzasta- Omińska, naczelna pielęgniarka w PCUZ ZOZ- S.A.

– Aby otrzymać takie wyróżnienie, należy przepracować co najmniej 10 lat – dodaje Paweł Gambal, prezes polkowickiej przychodni. – To już kolejny rok, w którym nasze pielęgniarki otrzymują to wyjątkowe odznaczenie i bardzo się z tego cieszę. Nasz zespół tworzą pracowici i oddani ludzie.

Do tej pory honorowe odznaczenie branżowe „Bene Meritus” przyznano osiemnastu pielęgniarkom i położnym z Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych.

Powiązane wpisy