Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Juvenalia Uczelni Jana Wyżykowskiego (FOTO)

POLKOWICE. Tereny zielone wokół pięknie odrestaurowanego przez gminę Polkowice pałacu w Suchej Górnej były miejscem tegorocznych Juvenaliów studentów, kadry naukowej Uczelni Jana Wyżykowskiego w Polkowicach. W tych niezwykłych okolicznościach przyrody i architektury nowy p.o. rektora polkowickiej uczelni dr Miłosz CZOPEK, profesor UJW przywitał się ze studentami uczelni. - W tym roku Juwenalia odbędą się pod hasłem “Piknik UJW”. Jest to wydarzenie, które reaktywujemy po 5-letniej przerwie i które ma na celu integrację naszej społeczności akademickiej – studentów, absolwentów, wykładowców, a także ich rodzin - mówi prorektor Miłosz CZOPEK. -  Chcemy, aby każdy znalazł coś dla siebie i mógł spędzić czas w miłej i przyjaznej atmosferze.

Kulminacyjnym momentem rozpoczęcia Juvenaliów było przez burmistrz Polkowic,  Wiesława Wabika, przekazanie studentom symbolicznego klucza do miasta, co dodatkowo podkreśliło wyjątkowy charakter tego wydarzenia. - Przekazuje wam klucz nie tylko do miasta ale i do całej gminy Polkowice życząc wspaniałej zabawy i wierząc, że po waszej hucznej zabawie miasto i gmina Polkowice "ocaleje" - powiedział Wiesław WABIK wzbudzając aplauz zebranych.

Juvenalia Uczelni Jana Wyżykowskiego (FOTO)

Mimo skromnej frekwencji Juwenalia były okazją do wspólnego świętowania i dobrej zabawy! Organizatorzy zaplanowali wiele atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Dla najmłodszych przygotowano gry sportowe, malowanie twarzy oraz tatuaże – oczywiście te zmywalne. Dzieci będą miały również okazję otrzymać drobne upominki.

Nie zabrakło atrakcji dla dorosłych chociaż pajda chleba ze smalcem i pieczona kiełbasa była pretekstem do po prostu kumplowskich rozmów na łonie przyrody.

Animatorem zajęć sportowych był doskonale znany w regionie Dominik ŁYSAK, były piłkarz 2-ligowej miedzi, dyrektor firmy Saller Polska, działacz Polskiego Związku Piłki Nożnej i zarazem...student 2 roku polkowickiego roku.

- Właściwie to już student III roku ponieważ rok akademicki już się kończy a wszystkie egzaminy i zaliczenia zdałem na ...5.  - mówi Dominik ŁYSAK. -  Trzeba nieustannie się rozwijać działając w sporcie i w biznesie ze sportem związanym. Polkowicka Uczelnia Jana Wyżykowskiego stwarza ku temu optymalne warunki. Studiuję zarządzanie w sporcie i nie ukrywam, że zdobywam bardzo praktyczną i przydatną wiedzą . Polecam ten kierunek wszystkim, którzy swoją przyszłość po zakończeniu kariery sportowej wiążą ze sportem . 

Fot. Jakub Wieczorek

 

Powiązane wpisy