Wybiorą Polkowiczankę 2026 roku (FOTO)
POLKOWICE. Przed rokiem po raz pierwszy zorganizowani konkurs na Polkowiczankę Roku. W wyniku głosowania( w plebiscycie Gazety Polkowickiej oddano ponad 1200 głosów) Polkowiczanką Roku 2025 została Dorota TRZMIELEWSKA. Dzisiaj Burmistrz Polkowic Wiesław Wabik ogłosił finałowe głosoeanie w plebiscycie na Polkowiczankę Roku 2026. Mieszkańcy wybiorą polkowiczankę, która w minionym roku miała największy wkład w rozwój lokalnej społeczności.
O tytuł Polkowiczanki Roku 2026 powalczy sześć wyjątkowych kobiet: Małgorzata Dziedzic, Jowita Greń-Janas, Wiesława Pomian, Agnieszka Swereda, Dorota Szubała i Katarzyna Wojcińska.
Panie mogły przedstawić się dziś podczas specjalnego spotkania z lokalnymi i regionalnymi mediami . Zaprezentowały się cztery z nich: Małgorzata Dziedzic, Agnieszka Swereda, Dorota Szubała i Katarzyna Wojcińska. Każda z nich opowiedziała o swojej działalności, pasji i zaangażowaniu na rzecz lokalnej społeczności.
Panie przywitał Wiesław Wabik Burmistrz Polkowic, który objął plebiscyt honorowym patronatem. Zapewnił, że za wszystkie kandydatki mocno trzyma kciuki .
– Cieszę się, że jestem w gronie wyjątkowych kobiet, które angażują się w życie miasta i znajdują czas, by działać tam, gdzie są potrzebne – mówi Małgorzata Dziedzic, która mieszka w Polkowicach od 25 lat, jest mamą dwóch synów i lekarzem stomatologiem.
– Poprzez pracę z zuchami i harcerzami chcę pokazywać, że służba drugiemu człowiekowi i małe codzienne działania mogą zmieniać świat na lepsze – podkreśla Agnieszka Swereda, która jest Polkowiczanką, mamą i komendantką szczepu harcerskiego.
– Największą satysfakcję daje mi działalność wolontariacka i pomoc potrzebującym ludziom oraz zwierzętom – mówi Dorota Szubała, która mieszka w gminie Polkowice od ponad 30 lat, jest sołtyską Moskorzyna.
– Wspieram dzieci z niepełnosprawnościami, lokalne kobiety i młodzież, pokazując, że dobro zaczyna się od małych kroków i odwagi do działania – mówi Katarzyna Wojcińska, członkini zarządu Stowarzyszenia Radosne Serca, która działa także w zarządzie PZW Koło Polkowice-Miasto oraz członkini Polkowickiej Rady Kobiet.
Sylwetki kandydatek oraz numery do głosowania zostaną opublikowane 28 maja w Gazecie Polkowickiej i mediach społecznościowych gminy.
Głosowanie SMS potrwa od 28 maja do 4 czerwca
Laureatkę poznamy 13 czerwca o godz. 20:00 podczas Dni Polkowic, zaraz po koncercie formacji After Party.
Fot. zj
Dodaj komentarz