Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

grafiki na wydarzenie LSSE 06 202411

Otwarcie nowoczesnego przedszkola (FOTO)

CHOCIANÓW. Biskup Stefan Cichy, Marszałek Cezary Przybylski, posłanki Ewa Drozd i Ewa Szymańska, burmistrz Chocianowa Franciszek Skibicki, starosta polkowicki Kamil Ciupak, burmistrzowie, wójtowie Zagłębia Miedziowego, prezes ARLEG-u Łukasz Puźniecki brali udział w uroczystym otwarciu przedszkola integracyjnego w Chocianowie. Wartość inwestycji to niespełna 5,5 miliona złotych, z czego 3,8 mln złotych stanowi dofinansowanie uzyskane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-20. 

Otwarcie nowoczesnego przedszkola (FOTO)

- Podjęliśmy pewne ryzyko, bo nigdy nie ma gwarancji, że otrzyma nasz projekt dofinansowanie, ale kto nie ryzykuje... ten nic nie ma - cieszyły się Franciszek Skibicki, burmistrz Chocianowa. - Do przedszkola już uczęszcza 150 dzieci, które do tej pory rozmieszczone, by nie powiedzieć "upychane" były w punktach przedszkolnych. Mamy też drugie przedszkole, które przyjmuje ponad 170 dzieci. Projekt przedszkola integracyjnego uzyskał jedną z najwyższych not według kryteriów przyjętych w wyborze inwestycji wybranych do dofinansowania.

Już sama lokalizacja przedszkola wzbudza... zazdrość. Nowe przedszkole wybudowane na peryferiach miasta tuż przy lesie, które nikt na szczęście jeszcze nie wyrąbał. Wokół przedszkola znajduje się oczywiście plac zabaw i nawet pomyślano o niewielkim stoku narciarskim jak spadnie śnieg. Pomieszczenia są przestronne, funkcjonalne. Piętrowy budynek wyposażony jest nawet w windę osobową. - Budowanie dla najmłodszych to wielka przyjemność - mówił Jarosław Jaś, menager projektu Skanska.

Sześć sal dydaktycznych, duża sala zabaw, sala gimnastyczna, kuchnia, pomieszczenia biurowe, duża przestronna szatnia. Przedszkole zostało przystosowane do korzystania przez osoby niepełnosprawne. W całym budynku nie spotka się progów, toalety są przy salach dydaktycznych, jak i ogólnodostępne na korytarzach.

Budynek jest energooszczędny z możliwością podłączenia w przyszłości ogniw fotowoltaicznych. Duże okna sprawiają , że jest bardzo jasno i słonecznie. Nic dziwnego, że licznie przybyli goście chwalili zarówno projekt architektoniczny, jak i wykonanie obiektu. Po części oficjalnej pełnej płomiennych przemówień, głos zabrali najmłodsi dając półgodzinny show muzyczno-taneczny. Nie zabrakło także wielkiego tortu z mini racami.

Dodajmy iż podczas uroczystości Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylskiego odznaczył burmistrza Franciszka Skibickiego medalem "Zasłużony dla Dolnego Śląska"

Fot. Zbigniew Jakubowski

{gallery}galeria/wydarzenia/31_03_17_Otwarcie_przedszkola_integracyjnego_chocianow_fot_ZJakubowski{/gallery}

Powiązane wpisy