Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Pamiętali o dniu dziennikarzy (FOTO)

LEGNICKIE POLE. 24 stycznia to Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu zaproponowany już przez Sobór Watykański II w 1963 roku. W wielu kalendarzach występuje jednak nazwa Dzień Środków Masowego Przekazu. Pamiętano o dziennikarzach w Legnickim Polu zapraszając ich nie niecodzienną wędrówkę po historii dziennikarstwa... - Dziennikarze pobudzają rozwój kultury w jej przejawach symbolicznych, artystycznych oraz obyczajowych, wskazują oraz promują nowe tendencje - zarówno w samorządzie, polityce, sztuce, obyczajach - powiedział Henryk BABUŚKA, wójt Legnickiego Pola gospodarz eventu dla dziennikarzy. - Media są nadrzędnym źródłem kształtowania osobistej wyobraźni całej rzeszy odbiorców, wręcz całego społeczeństwa. Dlatego jako wójt gminy Legnickiego Pola cenię sobie współpracę z mediami, chociaż nie zawsze zgadzam się z waszymi ocenami zdarzeń w naszej gminie. Ale to dobrze, bo pozwala to na korygowanie naszych działań. 

Pamiętali o dniu dziennikarzy (FOTO)

W role przewodnika dziennikarzy podczas uroczystości wcielił się Tadeusz GRAJPEL z Końskich gdzie stworzył i prowadzi pracownię Badań i Edukacji Historycznej. Od ponad 20 lat zajmuje się odtwarzaniem dawnych technologii i rzemiosł związanych z dziejami książki, dokumentu i dziennikarstwa. To właśnie pan Grajpel wykonał rekonstrukcję prasy drukarskiej Gutenberga oraz około stu replik klocków drzeworytniczych. Wiele elementów związanych z badaniami pana Tadeusza Grajpela zaproszeni dziennikarze, jak i mieszkańcy Legnickiego Pola mogli oglądać w podziemiach GOKiS-u. Dziennikarzy z pewnością zaciekawił fakt iż w Europie pierwszy proces o zniesławienie miał miejsce w Londynie w XII wieku.

Spotkanie było okazją do mnie oficjalnych rozmów z włodarzami gminy, które reprezentowali wójt Henryk Babuśka, zastępca wójta Krzysztof Duszkiewicz i szef gminnej promocji Kamil Strynkowski. Sporo uwagi poświecono przygotowaniom do największych imprez 2018 roku w Legnickim Polu. Do maratonu "Bitwa pod Legnicą" czy tradycyjnej rekonstrukcji słynnej bitwy polsko-mongolskiej w obronie chrześcijaństwa. Poznaliśmy także scenariusz roboczy święta gminy, czyli popularnych Henrykalii. Uprzedzając oficjalne informacje zdradźmy iż muzyczną gwiazdą Henrykali będzie discopolowa formacja "Piękni i młodzi".

Dziękując włodarzom legnickiego Pola za pamięć o dziennikarzach mamy nadzieję iż w innych miastach i gminach naszego regionu życzliwość dla dziennikarzy jest nie mniejsza niż w Legnickim Polu.

Fot. Mariusz Kwapis

{gallery}galeria/wydarzenia/24-01-18-swieto-mediow-fot-mariusz-kwapis{/gallery}

Powiązane wpisy