Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Ruch Społeczny stawia na J.Pieroga i przedstawia program wyborczy

KUNICE. Kampania wyborcza w Gminie Kunice nabiera tempa. Znamy już wszystkich potencjalnych kandydatów na wójta gminy. Kandydai nie ustają w wysiłkach nad utworzeniem silnych reprezentacji kandydatów na radnych Rady Gminy. Swój Program Wyborczy przedstawiło Stowarzyszenie Ruch Społeczny Gminy Kunice. - Wychodzimy z założenia, że najpierw należy wiedzieć co chce się zaproponować Mieszkańcom naszej Gminy, następnie dobrać do tego odpowiednich ludzi, którzy to zagwarantują - mówi Paweł GARBICZ lider Stowarzyszenia.- Zaproponowane przez nas tematy, zostały bardzo dokładnie przeanalizowane pod względem potrzeb, ale również bardzo krótkiej kadencji – niespełna 2 lata. Widząc tez potrzebę rozwoju Gminy, nie zapominamy chociażby o rozpoczęciu projektów długoterminowych - budowa nowej szkoły . Nasze wskazanie na kandydaturę p. Józefa Pieroga jako Wójta, ma zagwarantować realizację tych postulatów. Już niedługo podamy do publicznej wiadomości listę kandydatów do Rady Gminy. Każdy z nich zdeklarował pełne poparcie dla takiej ścieżki rozwoju naszej Gminy i będzie w pełni wspierał działania p. Józefa Pieroga jako Wójta Gminy Kunice.

Ruch Społeczny stawia na J.Pieroga i przedstawia program wyborczy

Jak zapewnił Paweł GARBICZ, Stowarzyszenie nie rości sobie „praw autorskich” do tych postulatów i jeśli jakikolwiek inny kandydat zobaczy w nich właściwy kierunek i zechce go wspierać to Stowarzyszenie przyjmie to z radością... 

- Podstawowym założeniem zmian w naszej Gminie jest oddanie decyzji jej Mieszkańcom. Chcemy promować uczestnictwo lokalnej społeczności w podejmowaniu decyzji dotyczących Nas wszystkich. Nie mogą powtórzyć się sytuacje stawiania Mieszkańców przed faktem dokonanym, jak to się stało przy tworzeniu ZUK-u, wbrew woli większości. Jeśli rozwiązanie zaproponowane przez osoby pełniące funkcje organów Gminy nie uzyska społecznego poparcia, nie powinno być przeprowadzone. Nie wyobrażamy sobie, aby Radni wybrani w demokratyczny sposób, odwracali się od tych, którzy ich wskazali. Nie chcemy, abyśmy jako Mieszkańcy ponownie pozostali bez należytej reprezentacji we władzach Gminy - dodał Paweł GARBICZ. - Już teraz widać bardzo dużą potrzebę merytorycznie silnej reprezentacji w Radzie Gminy, wspieranej ciałem doradczym, składającym się z najlepszych specjalistów naszej wspólnoty. Uchwały podejmowane przez to gremium mają być wyrazem woli Mieszkańców oraz podstawą do sprawnego ich realizowania przez Wójta.

Przedstawiamy postulaty wyborcze Stowarzyszenia Ruch Społeczny Gminy Kunice:
1. Audyt prawno-księgowy Zakładu Usług Komunalnych w Kunicach Sp. z o.o.;
2. Likwidacja Zakładu Usług Komunalnych w Kunicach Sp. z o.o.;
3. Po audycie prawno-księgowym i analizie opłacalności, powołanie do życia Gminnego Zakładu Budżetowego, który przejmie zasoby i obowiązki w zakresie zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków od likwidowanego Zakładu Usług Komunalnych Sp. z o.o. lub  jeśli to będzie zasadne – zlecenie tych zadań podmiotowi zewnętrznemu;
4. Rozpoczęcie prac koncepcyjnych dotyczących budowy całego nowego kompleksu szkolno-sportowego na terenie Gminy Kunice, zamiast projektowanej sali gimnastycznej przy warunkowo dopuszczonej do użytkowania szkole.
5. Podtrzymanie sprzeciwu wobec prób budowania na terenie gminy i w jej sąsiedztwie spalarni opon.
6. Podniesienie jakości obsługi leczniczej i rehabilitacyjnej w istniejących jednostkach służby zdrowia na terenie Gminy Kunice.
7. Wykorzystanie budynku po byłym banku w Kunicach do prowadzenia pełnej obsługi mieszkańców, w tym punktu kasowego oraz obsługi wymagającej bezpośredniego kontaktu z mieszkańcami Gminy.
8. Stworzenie Urzędu Gminy przyjaznego mieszkańcom.
9. Rozwój gminnej przedsiębiorczości poprzez jej promowanie, w oparciu o równy dostęp do rynku usług.
10. Rozpoczęcie prac nad systemem ścieżek pieszo-rowerowych, łączących wszystkie miejscowości Gminy.
11. Podjęcie działań w celu zwiększenia bezpieczeństwa na drogach na terenie gminy.
12. Bardziej zdecydowane pozyskiwanie środków finansowych zewnętrznych np. Funduszy Unijnych na duże gminne przedsięwzięcia.
13. Zainicjowanie zmian w Statucie Gminy w celu zwiększenia udziału mieszkańców w pracach Rady Gminy i jej komisji, z możliwością wyrażania opinii i głosem doradczym we wszystkich sprawach Gminy.

Powiązane wpisy