Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Kolejna jaskinia hazardu zlikwidowana

PIELGRZYMKA. Zmiany w ustawie o grach hazardowych, które weszły w życie kilka miesięcy temu zabraniają m.in. urządzania gier hazardowych bez koncesji, posiadania nielegalnych automatów czy też posiadania lokalu, w którym znajdują się takie urządzenia. Pomimo grożących bardzo surowych konsekwencji w dalszym ciągu znajdują się osoby trudniące się tym procederem. Złotoryjscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego zlikwidowali kolejny nielegalny tzw. salon gier, zabezpieczając trzy automaty do gier. Straty Skarbu Państwa w związku z tą nielegalną działalnością szacowane są na blisko 40 tysięcy złotych.

Kolejna jaskinia hazardu zlikwidowana

 

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi wspólnie z funkcjonariuszami Delegatury Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego z Legnicy ustalili, że w kilku lokalach na terenie powiatu złotoryjskiego funkcjonują nielegalne punkty, w którym organizowane są gry na automatach hazardowych.

W związku z naruszeniem przepisów o grach losowych, kontrolujący zabezpieczyli 3 urządzenia zwane potocznie „jednorękimi bandytami”, na których były urządzane nielegalne gry hazardowe wbrew obowiązującym przepisom. Lokal ten funkcjonował w jednej z miejscowości na terenie gminy Pielgrzymka. Podczas kontroli przy jednej z maszyn zastano również osobę prowadzącą aktywną grę. Maszyny zostały zarekwirowane, a przebywające w lokalu osoby przesłuchane. Szacuje się, że straty Skarbu Państwa w związku z nielegalną działalnością salonu gier wynosić mogą blisko 40 tysięcy złotych.

To kolejna w ciągu ostatnich tygodni wspólna akcja złotoryjskich policjantów i funkcjonariuszy Urzędu Celno-Skarbowego. Podczas wcześniejszych kontroli zabezpieczono 6 nielegalnych automatów o wartości kilkunastu tysięcy złotych. Pomimo grożących bardzo surowych konsekwencji w dalszym ciągu znajdują się osoby, które trudnią się takim procederem. Policjanci i celnicy nadal będą konsekwentni w ujawnianiu i zwalczaniu tego rodzaju przestępstw.

Kary za prowadzenie tego typu działalności bez wymaganej koncesji wzrosły z 12 do 100 tysięcy złotych od każdego automatu, dodatkowo osobom trudniącym się tym procederem grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Odpowiedzialność ponoszą zarówno właściciele lokalu, jak i najemcy, prowadzący w nich nielegalne gry na automatach.

Powiązane wpisy