Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

11 projektów zgłoszono do Złotoryjskiego Budżetu Obywatelskiego

ZŁOTORYJA. Zakończył się pierwszy etap złotoryjskiego budżetu obywatelskiego j. Projekty można było zgaszać do wczoraj do godziny 15.30. Ostatecznie do Ratusza zgłoszono 11 projektów. Powalczą o 100 tys. zł. - Jak na debiut ZBO uważam, że zainteresowanie nie było małe, zwłaszcza iż złotoryjanie nie mieli do tej pory do czynienia z budżetem obywatelskim - ocenia Anna ARDELI ,naczelnik Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miasta.-  Teraz projekty zostaną sprawdzone pod względem merytorycznym. Komisja sprawdzi czy spełniają wszystkie wymogi regulaminu ZBO. Jeżeli będziemy mieli jakieś zastrzeżenia, weźmiemy wnioskodawcę do jednorazowego usunięcia formalnych braków. 

11 projektów zgłoszono do Złotoryjskiego Budżetu Obywatelskiego

 Po zatwierdzeniu projektów, wszystkie pomysły zgłoszone w Ratuszu zostaną opublikowane na portalu miejskim jak najszybciej. O tym, które trafią do realizacji, zdecydują mieszkańcy w kilkunastodniowym głosowaniu. Odbędzie się ono od 19 do 30 marca. - Do zagospodarowania jest 100 tysięcy na pięć projektów, które uzyskają najwięcej głosów - dodaje Anna ARDELI. - Ale jeżeli wycena realizacji pierwszych projektów będzie niska i pojawi się "szansa" , że nie będzie wykorzystana pełna pula przeznaczona na realizację ZBO,  to nie wykluczamy, że do realizacji zostanie wziętym np. sześć czy siedem projektów. Ale o tym zadecydują mieszkańcy podczas głosowania.

Co ciekawe w Złotoryjskim Budżecie Obywatelskim można było zgłaszać nie tylko projekty tzw. inwestycyjne. Można było złożyć projekt związany z działaniami na rzecz młodzieży czy lokalnej wspólnoty mieszkańców.

Powiązane wpisy