Niebawem poznamy Człowieka Ziemi Złotoryjskiej 2015
ZŁOTORYJA. Już po raz piąty poznamy laureata lub laureatów konkursu na Człowieka Ziemi Złotoryjskiej 2015. Konkurs organizowany przez redakcję Echa Zlotoryi i Towarzystwo Miłośników Ziemi Złotoryjskiej. Do tegorocznej edycji plebiscytu zgłoszono ponad 20 kandydatur. Wczoraj Kapituła Wyborów Człowieka Ziemi Złotoryjskiej 2015 w składzie: Mirosław Kopiński (przewodniczący i Człowiek 2011 Roku), Joanna Sosa-Misiak, Agnieszka Młyńczak, Kazimiera Tuchowska, Ewelina Szkutnik, Marzena Szkutnik, Roman Gorzkowski, Łukasz Horodyski, Zenon Bernacki, Andrzej Kowalski, Cezary Skała - wybrała „piątkę” nominowanych.
- Zgłoszonych zostało wiele znamienitych osób, których mieszkańcy regionu doskonale znają z ich społecznej, zawodowej aktywności na rzecz naszej lokalnego społeczności - powiedział Mirosław KOPIŃSKI.- Więc co zrozumiałe wybór finałowej grupy przez kapitułę był zadaniem bardzo trudnym.
W tym roku do finałowej stawki nominowani zostali:
Paweł Zabłotny – organizator wielu akcji charytatywnych (Bańkogranie, Zumba dla Pogorzelców z Rokitnicy), koordynator Szlachetnej Paczki rejonu Złotoryja i Jawor, która w minionym roku pomocą objęła 38 rodzin z powiatu złotoryjskiego oraz jaworskiego.
Stowarzyszenie Nasze Rio reprezentowane przez lidera Barbarę Zwierzyńską-Doskocz – za pilotowanie licznych spotkań, szkoleń i wykładów przygotowujących młodzież do ekranizacji „Opowieści złotoryjskiej” autorstwa złotoryjanina A. Wojciechowskiego, a także koordynowanie projektem na wszystkich jego etapach; efektem końcowym licznych starań była premiera filmu, która cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców i mediów.
Bartosz Łoś – za organizację kolejnego „Międzynarodowego Zlotu Fanów Ewy Farnej”, weekendowej imprezy, która przyciąga setki osób i cieszy się dużym zainteresowaniem ogólnopolskich mediów.
Stowarzyszenie Kaczawskie reprezentowane przez Ewelinę Rozpędowską - prezes Stowarzyszenia Kaczawskiego, które po wielu wysiłkach, zdobytych funduszach, pracy wolontariuszy otworzyło Sudecką Zagrodę Edukacyjną, tj. nowoczesne centrum edukacji geologicznej i regionalnej w Dobkowie, które w krótkim czasie odwiedziło 4700 osób, zrealizowało liczne warsztaty dla dzieci i młodzieży; ponadto stowarzyszenie zainicjowało edukacyjne spotkania w ramach Kaczawskich Warsztatów Artystycznych, odbywających się w formie warsztatów prowadzonych przez okolicznych artystów i rzemieślników.
Marika Danielczuk, Bożena Kręcichwost, Monika Habieda – aktywne wolontariuszki, których działania w sposób bezpośredni przyczyniły się do wygranej Czapli w konkursie Piękna Wieś Dolnośląska i uznania Czapli za Najpiękniejszą Wieś Dolnego Śląska w 2015 r. (jednolita numeracja domów, odmalowanie krzyży przydrożnych oraz poprawa estetyki korytarza w świetlicy wiejskiej, wykonanie skweru piaskowo–kamiennego; organizatorki finału konkursu Piękna Wieś Dolnośląska dla ponad 800. liderów.
Uroczysta Gala odbędzie się 3 marca br. o godz. 18.00 w ZOKiR i wówczas poznamy laureata.