Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Niebawem poznamy Człowieka Ziemi Złotoryjskiej 2015

ZŁOTORYJA. Już po raz piąty poznamy laureata lub laureatów konkursu na Człowieka Ziemi Złotoryjskiej 2015. Konkurs organizowany przez redakcję Echa Zlotoryi i Towarzystwo Miłośników Ziemi Złotoryjskiej. Do tegorocznej edycji plebiscytu zgłoszono ponad 20 kandydatur. Wczoraj Kapituła Wyborów Człowieka Ziemi Złotoryjskiej 2015 w składzie: Mirosław Kopiński (przewodniczący i Człowiek 2011 Roku), Joanna Sosa-Misiak, Agnieszka Młyńczak, Kazimiera Tuchowska, Ewelina Szkutnik, Marzena Szkutnik, Roman Gorzkowski, Łukasz Horodyski, Zenon Bernacki, Andrzej Kowalski, Cezary Skała - wybrała „piątkę” nominowanych.

Niebawem poznamy Człowieka Ziemi Złotoryjskiej 2015

- Zgłoszonych zostało wiele znamienitych osób, których mieszkańcy regionu doskonale znają z ich społecznej, zawodowej aktywności na rzecz naszej lokalnego społeczności - powiedział Mirosław KOPIŃSKI.- Więc co zrozumiałe wybór finałowej grupy przez kapitułę był zadaniem bardzo trudnym.

W tym roku do finałowej stawki nominowani zostali:

Paweł Zabłotny – organizator wielu akcji charytatywnych (Bańkogranie, Zumba dla Pogorzelców z Rokitnicy), koordynator Szlachetnej Paczki rejonu Złotoryja i Jawor, która w minionym roku pomocą objęła 38 rodzin z powiatu złotoryjskiego oraz jaworskiego.

Stowarzyszenie Nasze Rio reprezentowane przez lidera Barbarę Zwierzyńską-Doskocz – za pilotowanie licznych spotkań, szkoleń i wykładów przygotowujących młodzież do ekranizacji „Opowieści złotoryjskiej” autorstwa złotoryjanina A. Wojciechowskiego, a także koordynowanie projektem na wszystkich jego etapach; efektem końcowym licznych starań była premiera filmu, która cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców i mediów.

Bartosz Łoś – za organizację kolejnego „Międzynarodowego Zlotu Fanów Ewy Farnej”, weekendowej imprezy, która przyciąga setki osób i cieszy się dużym zainteresowaniem ogólnopolskich mediów.

Stowarzyszenie Kaczawskie reprezentowane przez Ewelinę Rozpędowską - prezes Stowarzyszenia Kaczawskiego, które po wielu wysiłkach, zdobytych funduszach, pracy wolontariuszy otworzyło Sudecką Zagrodę Edukacyjną, tj. nowoczesne centrum edukacji geologicznej i regionalnej w Dobkowie, które w krótkim czasie odwiedziło 4700 osób, zrealizowało liczne warsztaty dla dzieci i młodzieży; ponadto stowarzyszenie zainicjowało edukacyjne spotkania w ramach Kaczawskich Warsztatów Artystycznych, odbywających się w formie warsztatów prowadzonych przez okolicznych artystów i rzemieślników.

Marika Danielczuk, Bożena Kręcichwost, Monika Habieda – aktywne wolontariuszki, których działania w sposób bezpośredni przyczyniły się do wygranej Czapli w konkursie Piękna Wieś Dolnośląska i uznania Czapli za Najpiękniejszą Wieś Dolnego Śląska w 2015 r. (jednolita numeracja domów, odmalowanie krzyży przydrożnych oraz poprawa estetyki korytarza w świetlicy wiejskiej, wykonanie skweru piaskowo–kamiennego; organizatorki finału konkursu Piękna Wieś Dolnośląska dla ponad 800. liderów.

Uroczysta Gala odbędzie się 3 marca br. o godz. 18.00 w ZOKiR i wówczas poznamy laureata.

Powiązane wpisy