Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Wystartowała II edycja Budżetu Obywatelskiego

ZŁOTORYJA. Wystartowała tegoroczna edycji złotoryjskiego budżetu obywatelskiego. Projekty można zgłaszać od ...dzisiaj. Jak to zrobić? W sieci jest już dostępna ściąga, czyli specjalna strona poświęcona budżetowi. Urząd Miejski w Złotoryi po raz pierwszy uruchomił platformę internetową, która krok po kroku opisuje procedurę budżetu obywatelskiego.

Wystartowała II edycja Budżetu Obywatelskiego

Na specjalnej platformie internetowej znajdują się nie tylko wszystkie informacje potrzebne do zgłoszenia projektu, ale również przykłady działań realizowanych w ramach budżetu partycypacyjnego oraz harmonogram na rok 2019. Na stronie są też odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania mieszkańców oraz formularze zgłoszeniowe do pobrania.

Jednak platforma to nie tylko swego rodzaju vademecum. Już od poniedziałku 21 stycznia będzie można za jej pośrednictwem – bez chodzenia do Ratusza – zgłosić pomysł do budżetu obywatelskiego, a w kwietniu umożliwi ona zagłosowanie na wybrany projekt w sieci, bez ruszania się z domu.

Przypomnijmy, że to drugi budżet obywatelski w historii Złotoryi. W tym roku Ratusz wydzielił w budżecie miejskim kwotę 120 tys. zł. O jej przeznaczeniu zdecydują wspólnie mieszkańcy, poprzez głosowanie na poszczególne projekty. To odbędzie się od 9 do 22 kwietnia.

Termin na zgłaszanie pomysłów do budżetu upływa 11 lutego.

Strona poświęcona ZBO funkcjonuje pod adresem zlotoryja.budzet-obywatelski.org.

Powiązane wpisy