Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Poszukają nowego kierownika Przychodni Rejonowej

ZŁOTORYJA. Z końcem czerwca z kierowania Przychodnią Rejonową w Złotoryi rezygnuje Maria Filipowicz. Szefowa miejskiej lecznicy przechodzi na emeryturę. Złotoryjski ratusz ogłosi konkurs na nowego kierownika placówki. Maria Filipowicz odchodzi z przychodni. Piątkowy korowód był dla niej najprawdopodobniej ostatnim w roli kierownika placówki Na najbliższej sesji, która zaplanowana jest na czwartek 30 maja, radni mają podjąć uchwałę w sprawie powołania komisji do przeprowadzenia konkursu na stanowisko kierownika Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej – Przychodnia Rejonowa w Złotoryi. W jej skład wchodzi 7 osób, wśród których jest lekarz – Jadwiga Szeląg, dotychczasowa kierownik – Maria Filipowicz oraz Jacek Karwan, przedstawiciel rady społecznej przychodni. Pozostali członkowie to: Adam Bartnicki, Paweł Kulig, Dariusz Spychała i Włodzimierz Bajoński. Ten ostatni ma być przewodniczącym komisji konkursowej.

Poszukają nowego kierownika Przychodni Rejonowej

Konkurs będzie przeprowadzony najprawdopodobniej na początku czerwca, gdyż Filipowicz ma kierować pracą lecznicy przy ul. Kwiskiej tylko do ostatniego dnia przyszłego miesiąca. Do tego czasu ratusz musi znaleźć jej następcę. Postępowanie rekrutacyjne zostanie przeprowadzone na podstawie ustawy o działalności leczniczej i rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie sposobu przeprowadzenia konkursu na niektóre stanowiska kierownicze w podmiocie leczniczym niebędącym przedsiębiorcą. Nowy kierownik będzie prawdopodobnie zatrudniony od 1 lipca na okres 6 lat.

Maria Filipowicz złożyła rezygnację 20 maja w związku z odejściem na emeryturę. Kierowała pracą miejskiej lecznicy przez ponad 20 lat. Została zatrudniona na stanowisku kierowniczki zaraz po powołaniu do życia przychodni jako samodzielnego zakładu opieki zdrowotnej, czyli w styczniu 1999 r.

Powiązane wpisy