Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Rozpoczęła się modernizacja stadionu

ZŁOTORYJA. Już formalnie rozpoczyna się modernizacja lub - co jest bliższe prawdzie- generalna przebudowa - stadionu miejskiego. Liczący sobie blisko 60 lat stadion pamiętający chociażby mecz Pucharu Polski pomiędzy miejscowym Górnikiem a Legią Warszawa oglądany przez 8 tysięcy widzów przejdzie gruntowne przeobrażenie. Ze stadionu piłkarskiego stanie się obiektem piłkarsko-lekkoatletycznym. W piątek złotoryjski Ratusz ogłosił przetarg na modernizację stadionu. Do 9 maja firmy budowlane zainteresowane inwestycją  mają czas do składania swoich ofert.

Rozpoczęła się modernizacja stadionu

W ubiegłym roku Miasto Złotoryja wystąpiło o środki na modernizację obiektu, w odpowiedzi Ministerstwo Sportu i Turystyki zaproponowało Złotoryi pokuszenie się o certyfikat V-B w klasyfikacji Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Taki certyfikat pozwala na organizację imprez lekkoatletycznych. A wszystko dzięki temu, że stadion Górnika, jako jeden z nielicznych na Dolnym Śląsku posiada bieżnię o długości 400m.Projekt modernizacji stadionu będzie zawierał:
- 400 metrową, 4 torową bieżnię lekkoatletyczną, 6-torową po prostej, w nawierzchni typu Sandwich
- boisko piłkarskie wraz z systemem nawadniania i drenażem płyty
- skocznie do skoku w dal, trójskoku, skoku wzwyż oraz skoku o tyczce, rzutnie do rzutu oszczepem, pchnięcia kulą oraz rzutu oszczepem i młotem
- kompleksowa przebudowa budynku zaplecza szatniowego stadionu

Ponadto powstaną m.in: ogrodzenie terenu, instalacja odprowadzająca wodę, oświetlenie, przeszklona wiata dla sędziów i komentatorów oraz trybuny z 418 miejscami siedzącymi.Stadion będzie zatem służył zarówno lekkoatletom, jak i klubowi piłkarskiemu Górnik. Będzie także stanowić atrakcyjną bazę dla klas sportowych tworzonych w złotoryjskich szkołach. Pierwszy pomysł modernizacji stadionu pojawił się w 2004r., jednak programy unijne i krajowe promowały inicjatywy związane z infrastrukturą szkolną, a następnie przedsięwzięcia typu Orlik.
W efekcie w Złotoryi powstał min. kompleks boisk przy ul. Lubelskiej, z którego korzystają szkoły przy ul. Wilczej, a także mieszkańcy Miasta.

W budżecie zaplanowane jest 2,5 mln zł na projekt. Całość inwestycji ma wynieść ponad 4 miliony złotych. Ostatnim, niezbędny krokiem do rozpoczęcia inwetycji była  zmiana wieloletniej prognozy finansowej przez Radę Miasta Złotoryi .

Powiązane wpisy