Nowy szef "Tęczy"
ZŁOTORYJA. Tomasz Lechert pokieruje w najbliższym czasie pracą Hali Sportowej Tęcza w Złotoryi. Pełnienie obowiązków kierownika obiektu powierzył mu kilka dni temu burmistrz Paweł Kulig. Zmiany kadrowe mają związek z odejściem Jacka Zańki. Zańko kierował Halą od chwili jej powstania w 2004 r. Tworzył, a następnie rozwijał strukturę organizacyjną obiektu przy ul. Wilczej 43. Kilka tygodni temu zdecydował się jednak przejść na emeryturę.
Burmistrz uznał, że do czasu ogłoszenia i rozstrzygnięcia konkursu najlepszym rozwiązaniem będzie powierzenie obowiązków kierownika Tomaszowi Lechertowi.
– To wieloletni pracownik Tęczy, który jest sprawnym organizatorem. Doskonale zna realia funkcjonowania obiektu i zdaje sobie sprawę z wyzwań, przed jakimi stoi. Myślę, że dzięki ogromnemu doświadczeniu zawodowemu sprosta im – uważa Kulig.
Lechert ma 48 lat. Jest jedną z pierwszych osób, które zatrudniał w 2004 r. odchodzący kierownik. Hali Tęcza poświęcił większość swojego życia zawodowego, zdążył więc ją poznać jak własną kieszeń. Początkowo miał angaż na etacie inspektora ds. obsługi.
– Większość czasu przepracowałem jednak jako szef recepcji, którą kieruję od 20 lat. Jestem więc już „pełnoletnim” pracownikiem Hali – żartuje nowy szef Tęczy, który obowiązki kierownicze przejmie z dniem 3 lipca 2026 r.
Hala Sportowa Tęcza to największy tego typu obiekt w Złotoryi, który stanowi jednostkę organizacyjną gminy miejskiej. W jej skład wchodzą nie tylko sale wielofunkcyjne wraz z biurami i siłownią przy Wilczej, ale także stadion miejski przy ul. Sportowej oraz trzy boiska przy ulicach Lubelskiej i Wiosennej (orlik i lekkoatletyczne). Ma też w administracji teren zalewu złotoryjskiego i dawnego basenu kąpielowego. Zatrudnia w tej chwili 14 osób.

Dodaj komentarz