Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Pociągi wróciły do Szklarskiej Poręby

REGION. Na trasę Jelenia Góra- Szklarska Poręba Górna wróciły pociągi... - Po kilkumiesięcznym remoncie, trwającym od 1 sierpnia, wróciliśmy  na trasę Szklarska Poręba – Jelenia Góra. Bardzo nas cieszy, że prace te zostały wykonane jeszcze przed zimą. Kierunek do Szklarskiej Poręby to przecież popularne połączenie turystyczne, z którego chętnie korzystają miłośnicy górskich wycieczek i narciarstwa – mówi Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich.

Trasą dojedziemy nie tylko do stacji Szklarska Poręba Górnia. Tam możemy przesiąść się na inny pociąg i dojechać m.in.na Polanę Jakuszycką do niesłychanie już w tej chwili popularnego  Dolnośląskiego Centrum Sportu , do czeskiego Harrachova czy dalej do Liberca. Linia do Liberca jest dosłownie oblegana w weekendy. Bardzo dużo dolnoąlązaków jeździ do Liberca na... mecze hokejowe miejscowego Slovana a całe rodziny do Centrum Rozrywki Babylon.

Pociągi wróciły do Szklarskiej Poręby

Linia z Jeleniej Góry do Szklarskiej poręby to typowo górska trasa. Widać z niej Karkonosze i Góry Izerskie. Pomiędzy Piechowicami a Szklarska Porębą na odcinku 12 km pociąg pokonuje wysokość aż 313 m.

Odcinek linii kolejowej 311 z Jeleniej Góry do Szklarskiej Poręby Górnej został zamknięty pod koniec lipca. Naprawiona została ściana oporowa wiaduktu kolejowego w Szklarskiej Porębie oraz wymienione zostały szyny na szlaku Jelenia Góra Sobieszów – Piechowice. 
Z inwestycji skorzystają mieszkańcy oraz turyści, wybierający kolej jako wygodny przejazd w górskie okolice Szklarskiej Poręby na piesze i rowerowe wędrówki lub zimowy odpoczynek na nartach.

Inwestycja zapewni mieszkańcom oraz turystom szybszą podróż w znacznie lepszych warunkach. Wspomniana linia kolejowa w 2013 roku została przejęta przez samorząd Dolnego Śląska i reaktywowano wówczas połączenia kolejowe.