Strażacki futsal jest potęgą (FOTO)

REGION. W dniach 8-10 kwietnia 2024 r. w miejscowości Szczyrk (woj. Ślaskie) rozegrano XXVIII MISTRZOSTWA POLSKI STRAŻAKÓW PSP W FUTSALU O PUCHAR KOMENDANTA GŁÓWNEGO PSP. W Mistrzostwach wzięło udział 15 województw oraz 4 szkoły pożarnicze. Po bardzo zaciętych zawodach V-ce mistrzostwo Polski zdobyli dolnośląscy strażacy, w których barwach było 9 reprezentantów Komedy Miejskiej PSP w Legnicy: Wojciech HUK (trener), Jacek TERPIŁOWSKI (II trener), Maciej FOLTYN, Paweł WYŻGA, Mateusz JAROS, Mateusz DOMINIAK, Karol NIKODEM, Dominik PLEBANIAK i Łukasz CHODYGA. Poza strażakami z Legnicy drużynę Dolnego Śląska reprezentowali:
Partyk WERS - KM PSP WROCŁAW, Marcin TESZNAR - KP PSP TRZEBNICA, Krzysztof WALIŚ - KP PSP OŁAWA, Kacper OPATOWSKI - KP PSP OŁAWA i Kacper HAŁDAŚ - KP PSP ZGORZELEC.

- 0:0 karne 2:0 z woj. Mazowieckim
bramki z karnych: Wyżga, Jaros (2 obronione karne przez M. Foltyna)

1/2 finału
- 0:0 karne 5:4 z woj. Śląskim
bramki z karnych: Jaros, Chodyga, Hałdaś, Waliś, Nikodem (1 karny obroniony przez M. Foltyna)

W finale dolnośląscy strażacy spotkali się z obrońcą tytułu - woj. Łódzkim i przegrali 2:1
Mecz był bardzo wyrównany i stał na wysokim poziomie sportowym. Już w 1 minucie meczu wynik otworzył Mateusz Jaros. Rywale wyrównali stan meczu w 13 minucie. Niestety w 15 minucie za przerwanie korzystnej akcji zawodnik Dolnego Śląska otrzymał czerwoną kartkę i przez 3 minuty nasi strażacy grali w osłabieniu co rywal skrzętnie wykorzystał zdobywając jak się okazało zwycięska bramkę w 17 min spotkania.

Warto odnotować, że Maciej Foltyn został najlepszym bramkarzem mistrzostw.