Rusza gigantyczna inwestycja na peryferiach Legnicy
LEGNICA. Holenderski gigant CTP dostał zielone światło na inwestycję w Legnicy. Holendrzy zamierzają wybudować na dawnym lotnisku park logistyczno-przemysłowy o powierzchni blisko 160 tys. mkw. W halach i magazynach znajdzie pracę nawet do 2 tysięcy ludzi. Można też liczyć na spore wpływy do budżetu miasta. Inwestycja będzie realizowana na terenie o powierzchni 30 hektarów na terenie b. lotniska w Legnicy.
Prezydent Legnicy wydał właśnie decyzję środowiskową dla koncernu CTP.

Na zakupionych w przetargach od gminy Legnica działkach przy ul. Śmigłowcowej (teren dawnego, poradzieckiego lotniska), o łącznej powierzchni około 30,5 ha, firma CTP zamierza wybudować swój pierwszy w województwie dolnośląskim park przemysłowo-logistyczny. Planowa przez tego międzynarodowego inwestora powierzchnia zabudowy w Legnicy wynosi blisko 160 tys. mkw. Będzie to największy tego typu kompleks w tym mieście i jeden z największych w województwie dolnośląskim.
Dzięki realizacji tej inwestycji powstanie od minimum kilkuset do nawet 1-2 tysięcy nowych miejsc pracy w Legnicy i okolicy (wielkość zatrudnienia uzależniona będzie od pozyskanych przez CTP najemców tego parku i branż w jakich będą one prowadziły działalność).
18 grudnia ubiegłego roku spółka zależna CTP RHO POLAND Sp. z o.o. złożyła w Urzędzie Miasta w Legnicy wniosek o pozwolenia na budowę hali magazynowo-usługowo-produkcyjnej ''LEG 1.0" z zapleczem socjalno-biurowym oraz infrastrukturą techniczną, towarzyszącą.
" Po terenie parku logistyczno-przemysłowego będzie poruszać się maksymalnie ok. 2 352 pojazdów osobowych i ok. 386 pojazdów ciężarowych na dobę. To oraz agregaty wody lodowej będzie generować hałas, na tyle znaczny, że prezydent nakazał inwestorowi działania minimalizujące ilość decybeli. Najbliższe tereny podlegające ochronie akustycznej zlokalizowane są w odległości ok 340 m na północ od terenu planowanej inwestycji.
Eksploatacja hal będzie wiązać się także z emisją zanieczyszczeń do powietrza. Źródłem tej emisji będą pojazdy ciężarowe i osobowe, urządzenia grzewcze zasilane gazem, stanowiska ładowania wózków widłowych, silniki urządzeń awaryjnych . Z raportu przedłożonego przez inwestora wynika jednak, że planowane przedsięwzięcie nie powinno powodować znaczącego negatywnego oddziaływania na powietrze atmosferyczne" - czytamy w decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla spółki CTP RHO.