Koniec problemu z zalewaniem posesji
GMINA LUBIN. Mieszkańcy części Pieszkowa od lat zwracali uwagę na problem gromadzącej się wody podczas intensywnych opadów deszczu oraz w okresie jesienno-zimowym. Woda spływająca z drogi i okolicznych terenów powodowała podtapianie posesji oraz utrudniała codzienne funkcjonowanie. Teraz ten problem powinien zostać rozwiązany.
Zakończyła się budowa odwodnienia drogi obejmująca odcinek przy działkach nr 12/4 i 127. W ramach inwestycji wykonano drenaż francuski po obu stronach jezdni, odcinek kanalizacji Odwodnienie w Pieszkowiedeszczowej, studnie rewizyjne oraz studzienki inspekcyjne. Całość została podłączona do istniejącego rowu odwadniającego.
– W samorządzie nie ma spraw mniej ważnych. Dla mieszkańca najważniejsze jest często to, co dzieje się tuż obok jego domu. Jedni czekają na drogę, inni na chodnik, jeszcze inni właśnie na rozwiązanie problemu zalewania posesji. Rolą samorządu jest słuchać mieszkańców i szukać rozwiązań dla każdego z tych problemów. Nie wszystko da się zrobić od razu, ale każdą zgłaszaną sprawę traktujemy poważnie. Rozmawiamy, ustalamy priorytety i konsekwentnie realizujemy kolejne zadania – mówi wójt gminy Lubin Norbert Grabowski.
Inwestycja rozpoczęła się w marcu tego roku i została wykonana zgodnie z założonym harmonogramem. Koszt realizacji zadania wyniósł 182 228,60 zł.

Dodaj komentarz