Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Rowerem na strefę w blasku LED-ów

ZŁOTORYJA. Zlotoryjanie mają już do dyspozycji kolejny odcinek złotoryjskiej pętli rowerowej. Prowadzi ulicą Bolesława Krzywoustego do strefy przemysłowej i pozwala rowerzystom wyjechać bezpiecznie z miasta w okolice stawu osadowego. Ciekawie prezentuje się zwłaszcza po zmroku. I - co ważne - jest już wykorzystywany przez miłośników dwóch kołek.

Rowerem na strefę w blasku LED-ów

Dotąd na ulicach Strefowej i Przemysłowej próżno było szukać chodnika, po zmroku przez brak latarni panowały egipskie ciemności, a rowerem strach było tędy jeździć ze względu na duży ruch pojazdów ciężarowych. Ale to wszystko już przeszłość. Dzięki inwestycji rowerowej realizowanej przez Urząd Miejski w Złotoryi udało się „ucywilizować” drogę do zakładów produkcyjnych na strefie, która stała się znacznie bezpieczniejsza i wygodniejsza, nie tylko dla rowerzystów, ale i dla pieszych.

Nowy fragment śródmiejskiej pętli rowerowej to dwa odcinki: A – o długości blisko 1060 m, biegnący wzdłuż Przemysłowej i Strefowej, oraz B – 570 m w górnej części Krzywoustego, od zjazdu na strefę do ul. Lubelskiej. Obydwa mają 3 m szerokości i nawierzchnię z asfaltu. Na pierwszym ciąg dla pieszych i rowerzystów jest oddzielony od jezdni pasem zieleni, na drugim został wybudowany w miejscu dotychczasowego chodnika.

Ścieżka przy zakładach produkcyjnych jest oświetlona ponad 40 latarniami z energooszczędnymi oprawami LED. Doświetlają one także przejście dla pieszych i przejazd rowerowy na Strefowej (obok hali modułowej) oraz „zebrę” na Przemysłowej. Powstała tutaj również wiata z kilkunastoma miejscami postojowymi dla rowerów.

Odcinki A i B wybudowało za 1 mln 369 tys. zł konsorcjum złożone z Przedsiębiorstwa Usługowo-Produkcyjnego i Handlowego COM-D z Jawora oraz Jeleniogórskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych. To jedna z części składowych projektu pn. „Ograniczenie niskiej emisji poprzez rozbudowę śródmiejskich dróg rowerowych na terenie miasta Złotoryja”, na który otrzymano ponad 6 milionów zł dotacji z Unii Europejskiej.

Powiązane wpisy