Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Grunwaldzka zyska na bezpieczeństwie. Najpierw projekt

ZŁOTORYJA. Powstanie kolejne pół kilometra drogi dla pieszych i rowerzystów. Miasto ma ją zamiar wybudować w środkowej części ul. Grunwaldzkiej. Potrzebny jest projektant, który przygotuje dokumentację pod inwestycję. Lada dzień powinny się natomiast zacząć prace budowlane przy chodniku w innym miejscu Grunwaldzkiej – między ul. Chojnowską a wiaduktem kolejowym. Znaki ostrzegające o robotach drogowych już stoją.

Grunwaldzka zyska na bezpieczeństwie. Najpierw projekt

Urząd Miejski w Złotoryi szuka fachowca, który przygotuje dokumentacją projektową dla II etapu budowy chodnika na Grunwaldzkiej. Chodzi o odcinek między wiaduktem kolejowym a tunelem pod torami prowadzącym do ul. Rzecznej.

Na długości 570 m ma tu powstać ciąg pieszo-rowerowy o nawierzchni asfaltowej i szerokości 3,2 m. Zlokalizowany zostanie w miejscu przydrożnego rowu, konieczne więc jednocześnie będzie wybudowanie 630 m kanalizacji deszczowej zapewniającej odwodnienie jezdni.

Bezpieczeństwo pieszych na Grunwaldzkiej poprawi nie tylko chodnik, na który okoliczni mieszkańcy czekają od wielu lat. W projekcie ma się również znaleźć doświetlenie przejścia przez jezdnię (za pomocą opraw LED-owych) i wyposażenie go w aktywne znaki zasilane solarnie. Do tego pojawią się bariery ochronne.

Ratusz czeka na oferty od projektantów do poniedziałku 25 kwietnia. .

 Do 20 czerwca powinien się natomiast zakończyć I etap budowy chodnika na Grunwaldzkiej. Mowa o brakującej części pomiędzy ulicą Chojnowską a wiaduktem kolejowym. To odcinek liczący 142 m. Chodnik będzie miał nawierzchnię z kostki betonowej i szerokość 2 m. W zakres zadania wchodzi również przebudowa systemu odwodnienia drogi (potrzebny jest nowy fragment kanalizacji deszczowej) oraz czterech zjazdów na posesje, powstanie także ściek przykrawężnikowy z kostki kamiennej.

Wykonawcą inwestycji jest firma Anbud z Lwówka Śląskiego, która przedstawiła miastu najkorzystniejsze warunki finansowe. Zrealizuje ją za 216 tys. zł. Co ciekawe, chodnik chciało budować aż 6 firm. Najdroższa oferta opiewała na prawie 340 tys. zł.

Grunwaldzka stanowi część drogi wojewódzkiej nr 364. Zarządza nią Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu, która pokryje 50 proc. kosztów związanych z budową chodnika. Za resztę zapłaci budżet miasta.

Powiązane wpisy