Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Opłatek dla ludzi, sztuczne ognie dla zwierząt. Tak się bawi władza Legnicy

LEGNICA. Tadeusz KRZAKOWSKI, prezydent Legnicy na profilu społecznościowym "pochwalił się", że w czwartek wziął udział w "spotkaniu opłatkowym połączonym z balem sylwestrowym. 2023 rok żegnały osoby z niepełnosprawnościami z całej diecezji legnickiej. Impreza tradycyjnie odbyła się w Centrum Spotkań im. Jana Pawła II. W sumie bawiło się ponad 200 osób". 

Spotkanie opłatkowe u stóp kościoła zakończył pokaz sztucznych ogni...

Opłatek dla ludzi, sztuczne ognie dla zwierząt. Tak się bawi władza Legnicy

Nie mamy zamiaru rozliczać prezydenta Legnicy z tego gdzie i jak się bawi czy z kim. Sam udział w balu sylwestrowym jest chwalebny i pewnie budżetu miasta nie nadwyrężył. Jednak udział prezydenta Legnicy w imprezie z finałowym odpaleniem i pokazem sztucznych ogni to ogromne faux pas gospodarza miasta. 

Mieszkańcy Legnicy, podobnie jak mieszkańcy i zarazem wyborcy w wielu innych miasta i miasteczek są przerażeni skalą petardowego idiotyzmu, który ogarnia Polskę na wiele dni przed witaniem Nowego Roku. Co gorsze liczba punktów sprzedających noworoczne fajerwerki na tygodnie przed Nowym Rokiem rośnie w zastraszającym tempie. A jakby nie było, jacyś urzędnicy zgody na handel pirotechniką wydają? W Legnicy w wielu miejscach sprzedaje się petardy i sztuczne ognie wprost z busów. Owszem taka sprzedaż jest kontrolowana przez Straż Miejską, ale nic z takiej kontroli nie wynika. Patrol odjeżdża - sprzedaż kwitnie (no chyba, że strażnicy miejscy sami kupują petardy w takich miejscach...?).

Przez idiotyzm znacznej części społeczeństwa cierpią zwierzęta i to okrutnie. Tadeusz Krzakowski prywatnie wielbiciel kotów nie powinien brać udziału w nawet najbardziej szlachetnej imprezie, której finał jest głośny o ogniowy. I finał łamiący PRAWO, bo przepisy określają w jaki dni można używać fajerwerków. 

A swoją drogą ciekawe jakie będą konsekwencje opłatkowego balu z racami? Na polskich stadionach, także  w Legnicy za puszczane przed kibiców podczas meczów fajerwerki zamyka się trybuny, nakłada znaczne kary finansowe, zamyka stadiony dla publiczności. Czy w tej sytuacji podobna kara czeka Centrum Spotkań im. Jana Pawła II w Legnicy? Czy o zamknięcie kościoła zawnioskuje Komenda Miejska Policji w Legnicy?

Fot. profil Tadeusza Krzakowskiego na faceboku