Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Uczta dla melomanów w Jaworze: koncert wielkanocny na organy, dwie trąbki i chór

JAWOR. Jaworski gotycki kościół farny pw. św. Marcina jest jednym z najbardziej charakterystycznych zabytków tego miasta. O jego wyjątkowości stanowi to, że do dziś zachował swoją oryginalną formę. Po raz drugi Fundacja Dobrej Muzyki we współpracy z Parafią pw. św. Marcina ma przyjemność organizować wydarzenie muzyczne w tej świątyni! Uroczysty, nawiązujący do okresu wielkanocnego repertuar wykonają dolnośląscy muzycy. Podczas koncertu, poza utworami w wykonaniu chóru kameralnego NOBIS czy wrocławskich trębaczy, nie zabraknie wątku organowego. Zaprezentuje go małżeństwo świdnickich organistów.

Uczta dla melomanów w Jaworze: koncert wielkanocny na organy, dwie trąbki i chór

Koncert Wielkanocny
16 kwietnia 2023, niedziela, godz. 15:00 czas: ok. 60 min  Kościół pw. Św. Marcina w Jaworze (ul. św. Marcina 1, Jawor)
Wstęp wolny!
Wystąpią: Zuzanna i Maciej Batorowie (Świdnica) – organy, Rafał Czemarmazowicz, Marcin Król (Wrocław) – trąbki, Chór kameralny NOBIS, Marcin Tyrcz (Jawor) – dyrygent
W programie m.in.:
G.F. Händel, G.P. Palestrina, Ch. Gounod
Organizatorzy:
Fundacja Dobrej Muzyki
Parafia pw. Św. Marcina w Jaworze

Wykonawcami niedzielnego koncertu będą:
Zuzanna i Maciej Batorowie to małżeństwo organistów. Od 2011 roku związani ze Świdnicą, gdzie tworzą jedno z najbardziej zauważalnych centrów muzyki organowej w Polsce. Prowadzą Fundację Dobrej Muzyki, w której realizują swoją misję - uczenie lepszego rozumienia muzyki organowej. W ciągu 6 lat działalności Fundacji zorganizowali ponad 150 koncertów zapraszając wybitnych artystów z całego świata. Para koncertuje w wielu krajach europejskich jako duet organowy wykonując autorskie transkrypcje organowe na 4 ręce. Rodzice Bernarda, Leonarda i Henryka.

Rafał Czemarmazowicz – trębacz, kameralista, pedagog. Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie trąbki prof. Igora Cecocho. Współpracuje z wieloma orkiestrami symfonicznymi z całej Polski, m. in. NFM we Wrocławiu, NFM Leopoldinum, Sinfoniettą Cracovią, Sinfonią Iuventus, Filharmonią Poznańską, Filharmonią Szczecińską, Filharmonią Dolnośląską w Jeleniej Górze, Vratislavia Trumpet Consort. Od 2012r. jest trębaczem Orkiestry Opery Wrocławskiej.

Marcin Król - trębacz i kompozytor, aranżer. Ukończył Państwową Szkołę Muzyczną w Legnicy w klasie trąbki mgr. Andrzeja Widza. W roku 2010 ukończył studia I i I stopnia na kierunku Instrumentalistka w klasie trąbki prof. Igora Cecocho Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Jako muzyk orkiestrowy, a od 2015 r. muzyk solista związany jest zawodowo z Operą Wrocławską. Ponadto współpracował z instytucjami kulturalnymi Dolnego Śląska: Filharmonia Dolnośląska w Jeleniej Górze, Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu, Zespół „Pax Musicuorum" przy Kościele Pokoju w Świdnicy.

Chór Kameralny NOBIS to grupa przyjaciół, którzy znają się z różnych projektów muzycznych. Postanowili oni działać samodzielnie, stąd też nazwa „NOBIS z języka łacińskiego MY”. Pochodzą z różnych miast na Dolnym Śląsku, na próby spotykają się w Legnicy. W marcu b.r. zdobyli brązowe pasmo w XV Pomorskim Festiwalu Pieśni Wielkopostnej – Kielno 2023. Dyrygentem chóru jest jaworzanin Marcin Tyrcz – organista, student Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu.

Powiązane wpisy