Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Salvador Dali w Jaworze

JAWOR. Od przyszłego weekendu w jaworskim muzeum będą prezentowane prace Salvadora Dali. Oryginalne ryciny autorstwa słynnego surrealisty, zostały odbite na prasach warsztatu Cadaqués w pracowni Atelier Rigal w 1969 roku celem ilustracji średniowiecznej legendy o Tristanie i Izoldzie. Tekst do zbioru został napisany przez André Mary i zaadaptowany przez Lawrenca Lacinę.

Salvador Dali w Jaworze

Wydanie zawiera 21 oryginalnych rycin, z których jedna jest podpisana pełnym podpisem artysty, a 20 monogramami S. D, wszystkie ręcznie przez artystę.
Tristan, młody i odważny rycerz z Kornwalii, i Izolda, piękna córka króla Irlandii, stanowili epicentrum miłości, która była tak potężną siłą, że kształtowała ich życie i stała się tematem serii akwafort z suchą igłą.

Opowieść o Tristianie i Izoldzie, przetrwała przez wieki, aż stała się symbolem namiętnej i tragicznej miłości. W swojej sztuce, Salvador Dali uchwycił esencję tego romansu, ukazując miłość jako dominującą siłę, która kształtuje nasze życie i wprowadza do sztuki emocje.

Do organizacji wystawy dyrektor muzeum, dr Arkadiusz Muła zaprosił właściciela kolekcji, Epicentrum Art Gallery.

Otwarcie ekspozycji nastąpi podczas tegorocznej edycji Nocy Muzeów w piątek 17 maja br. o godzinie 19.00.

Wystawę można zwiedzać do 14 lipca. Zapraszamy!

Powiązane wpisy