Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

grafiki na wydarzenie LSSE 06 202411

Charytatywny festyn dla Fabianka

JAWOR. Dziewięciolatek nie może bawić się, jak inne dzieci, nie może biegać, nie może nawet chodzić. Dla niego w niedzielę, 9 czerwca organizowany jest festyn przy restauracji Parkowa w Jaworze. To będzie też okazja, aby zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców szpiku.

Charytatywny festyn dla Fabianka

Fabian Skoczylas, 9-letni mieszkaniec Jawora, od roku zmaga się z ostrą białaczką limfoblastyczną, a ostatnio też - z jałową martwicą stawów kolanowych. Od kilku tygodni nie może chodzić, przemieszcza się na wózku inwalidzkim. Choroba zabiera mu coraz więcej, ale można ją wyprzedzić i zahamować. Potrzebne są pieniądze.

Dla Fabianka restauracja Parkowa w Jaworze organizuje festyn charytatywny - w niedzielę, 9 czerwca w godz. 10.00-15.00. Wstęp jest wolny, zaplanowane są liczne atrakcje, jak spotkanie ze strażakami, pokaz pierwszej pomocy na polu walki, występ grupy Wernisaż, gry i zabawy dla całej rodziny, zdjęcia z amerykańskim wozem szeryfa. W organizację tego wydarzenia włączyły się jaworskie szkoły, Strażacy Wspólnie przeciw Białaczce i mnóstwo ludzi dobrej woli. Obecna będzie Fundacja DKMS - międzynarodowa organizacja non-profit zajmująca się walką z nowotworami krwi i innymi chorobami układu krwiotwórczego, która będzie rejestrować potencjalnych dawców szpiku.

Będą też licytacje wartościowych voucherów i ciekawych gadżetów, m.in. od jaworskich kosmetyczek, kwiaciarek i młodych zawodników Jaworzanki 1946 Jawor.

Wydarzenie patronatem honorowym objął Emilian Bera, burmistrz Jawora.

Powiązane wpisy