Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

VII Lubiński Orszak Trzech Króli

LUBIN. To już po raz siódmy w tę niedzielę 6 stycznia na ulicach miasta zostaną odtworzone wydarzenia sprzed dwóch tysięcy lat - Orszak Trzech Króli. Na wzór opisu w Ewangelii, lubińskie przejście królów z orszakiem do stajenki, aby tam złożyć pokłon Dzieciątku Jezus organizuje od lat Salezjańska Szkoła Podstawowa im. św. Dominika Savio i Liceum Salezjańskie im. św. Jana Bosko z Lubina we współpracy Urzędem Miejskim w Lubinie. Co roku bierze w nim udział kilka tysięcy osób.

VII Lubiński Orszak Trzech Króli

Tradycyjnie zanim królewski pochód przejdzie ulicami miasta, z racji uroczystości Objawienia Pańskiego, zostanie odprawiona o godz. 11.30 w kościele pw. św. Jana Bosko msza św.
Po nabożeństwie o godz. 12.30 spod kościoła ruszy ulicami procesja Orszaku Trzech Króli w stronę hali widowisko-sportowej RCS. Jak rok temu właśnie w hali RCS-u ustawiona będzie Stajenka Betlejemska, zamiast jak w poprzednich latach na Wzgórzu Zamkowym. Wymuszona w zeszłym roku przebudową lubińskiego rynku zmiana lokalizacji stajenki, okazała się świetnym organizacyjnym rozwiązaniem orszaku i na stałe.

Jak zapewniają organizatorzy Orszaku Trzech Króli „ Wydarzenie służyć będzie uczczeniu święta religijnego, a także promocji wartości chrześcijańskich i wspólnotowych wśród mieszkańców miasta. Przedsięwzięcie organizują ludzie, którzy chcą po prostu przyjść, pobyć ze sobą, wspólnie śpiewać kolędy i pokłonić się narodzonemu Zbawicielowi. To otwartość i gościnność taka sama jak ta w Betlejemskiej Stajence. Piękno Orszaku polega na prostocie i prawdzie – odtwarzamy wydarzenia sprzed dwóch tysięcy lat. Do Orszaku Trzech Króli zaproszeni są wszyscy: wierzący i niewierzący, każdy, kto szuka w swoim życiu odpowiedzi na najważniejsze pytania.”

W 2018 lubiński królewski pochód pobił rekordową ilość uczestników orszaku. Wzięli w nim udział oprócz mieszkańców także przedstawiciele władz miasta, powiatu, gminy Lubin oraz Rady Miejskiej, którzy pokłonili się Świętej Rodzinie przechodząc przez Bramę do Nieba. Czy w tym roku będzie podobnie?

Powiązane wpisy