Poznamy Człowieka Ziemi Złotoryjskiej 2015
ZŁOTORYJA. Już w czwartek poznamy laureata - bądź laureatów - V edycji Człowieka Roku Ziemi Złotoryjskiej 2015 roku. Uroczystość odbędzie w sali widowiskowo-kinowej ZOKiR-u o godzinie 18. Tradycyjnie nie zabraknie wernisażu prac pasjonatów fotografii skupionych w Złotoryjskim Klubie Fotograficznym. W latach poprzednich ów zaszczytny tytuł Człowieka Roku Ziemi Złotoryjskiej otrzymali: Mirosław Kopiński, Andrzej Kowalski, Agnieszka Młyńczak i Cezary Skała a przed rokiem siostry Ewelina i Marzena Szkutnik z Pielgrzymki. Kto zdaniem, najpierw czytelników Echa Złotoryi a potem Kapituły Wyborów otrzyma ten laur jutro?
Kapituła Wyborów Człowieka Ziemi Złotoryjskiej 2015 - w składzie: Mirosław Kopiński (przewodniczący), Joanna Sosa-Misiak, Agnieszka Młyńczak, Kazimiera Tuchowska, Ewelina Szkutnik, Marzena Szkutnik, Roman Gorzkowski, Łukasz Horodyski, Zenon Bernacki, Andrzej Kowalski, Cezary Skała - wybrała „piątkę” nominowanych. Są to:
Paweł Zabłotny – organizator wielu akcji charytatywnych (Bańkogranie, Zumba dla Pogorzelców z Rokitnicy), koordynator Szlachetnej Paczki rejonu Złotoryja i Jawor, która w minionym roku pomocą objęła 38 rodzin z powiatu złotoryjskiego oraz jaworskiego.
Stowarzyszenie Nasze Rio reprezentowane przez lidera Barbarę Zwierzyńską-Doskocz – za pilotowanie licznych spotkań, szkoleń i wykładów przygotowujących młodzież do ekranizacji „Opowieści złotoryjskiej” autorstwa złotoryjanina A. Wojciechowskiego, a także koordynowanie projektu na wszystkich jego etapach; efektem końcowym licznych starań była premiera filmu, która cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców i mediów.
Bartosz Łoś – za organizację kolejnego „Międzynarodowego Zlotu Fanów Ewy Farnej”, weekendowej imprezy, która przyciąga setki osób i cieszy się dużym zainteresowaniem ogólnopolskich mediów.
Stowarzyszenie Kaczawskie reprezentowane przez Ewelinę Rozpędowską - prezes Stowarzyszenia Kaczawskiego, które po wielu wysiłkach, zdobytych funduszach, pracy wolontariuszy otworzyło Sudecką Zagrodę Edukacyjną, tj. nowoczesne centrum edukacji geologicznej i regionalnej w Dobkowie, które w krótkim czasie odwiedziło 4700 osób, zrealizowało liczne warsztaty dla dzieci i młodzieży; ponadto stowarzyszenie zainicjowało edukacyjne spotkania w ramach Kaczawskich Warsztatów Artystycznych, odbywających się w formie warsztatów prowadzonych przez okolicznych artystów i rzemieślników.
Marika Danielczuk, Bożena Kręcichwost, Monika Habieda – aktywne wolontariuszki, których działania w sposób bezpośredni przyczyniły się do wygranej Czapli w konkursie Piękna Wieś Dolnośląska i uznania Czapli za Najpiękniejszą Wieś Dolnego Śląska w 2015 r. (jednolita numeracja domów, odmalowanie krzyży przydrożnych oraz poprawa estetyki korytarza w świetlicy wiejskiej, wykonanie skweru piaskowo–kamiennego; organizatorki finału konkursu Piękna Wieś Dolnośląska dla ponad 800. liderów.
- W imieniu organizatorów zapraszam na uroczystą Galę, która odbędzie się 3 marca br. o godz. 18.00 w ZOKiR i na której poznamy laureata - zaprasza Mirosław KOPIŃSKI, który nie ukrywa, że fakt iż został laureatem tych wyborów otworzył w jego zawodowym życiu nowy rozdział.