Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Wyjątkowe XI Mistrzostwa Fundacji ANIMUS

ZŁOTORYJA. 11. edycja Mistrzostw Polski w Płukaniu Złota Osób z Niepełnosprawnością już za nami. W tym wyjątkowym dniu (4 lipca) wzięło udział 197 zawodników w mistrzostwach.
Przybyli do nas autokarami z takich miejscowości jak: Głogów, Bolesławiec, Chojnów, Świdnica, Brzeg Dolny , Środa Śląska, Świebodzice, Dzierżoniów oraz oczywiście Złotoryja, Świerzawa, Jelenia Góra i po raz pierwszy Legnickie Pole.
Zadanie publiczne było współfinansowane z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego oraz przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.  Zaszczytną funkcję Patronatu Honorowego mistrzostw pełnił wójt gminy Złotoryja pan Jan Tymczyszyn.

Wyjątkowe XI Mistrzostwa Fundacji ANIMUS

Fundacja ANIMUS również dziękuję naszemu współorganizatorowi, którym było Centrum Kultury i Biblioteka Gminy Złotoryja z panem dyrektorem Jarosławem Szapowałem na czele.

A fantastyczny klimat i dobrą zabawę podczas płukania złota zawdzięczamy Stowarzyszeniu Historyczno-Eksploracyjnemu Księstwa Legnickiego z panem Przemysławem Łupkowskim na czele, który był głównym sędzią mistrzostw i przeprowadził płukanie złota na najwyższym poziomie.

Na naszych mistrzostwach odbył się pokaz tańca country przez zespół Country Dance z Krotoszyc. Poruszyli oni naszych zawodników i rozgrzali ich przed zawodami.
W tym roku także uczestnicy mistrzostw bardzo chętnie korzystali z bogatej oferty przygotowanej przez Fundację ANIMUS m.in. z fotobudki, warsztatów z robienia slimów, dekorowania toreb, malowania odlewów z gipsu, robienia własnej czekolady, warsztatów muzycznych, zabaw ruchowych, a także mieliśmy wyjątkowe warsztaty z robienia własnej pocztówki z tego wyjątkowego wydarzenia z naturalnych farb z Krainy Wygasłych Wulkanów. Wszystko to cieszyło się ogromnym zainteresowaniem.

Oficjalne otwarcie zawodów z ramienia organizatorów nastąpiło o godzinie 10 i po raz piąty w historii mistrzostwa odbyły się w Skansenie Górniczo-Hutniczym w Leszczynie. Zawody były podzielone na dwie kategorie: Osoba z Niepełnosprawnością z Opiekunem oraz Osoba z Niepełnosprawnością bez Opiekuna.

Oto lista zwycięzców:
Pierwsza kategoria – Osoba z Niepełnosprawnością z Opiekunem:
I miejsce – Kędzierski Adam
II miejsce – Skorek Wioleta
III miejsce –Disterhoft Paweł.
Druga kategoria – Osoba z Niepełnosprawnością bez Opiekuna
I miejsce – Hejnosz Michał
II miejsce – Greszczeszyn Dorota
III miejsce – Dębicka Marta.

Każdy zawodnik - płukacz oprócz swojego wypłukanego złota, które mógł zabrać do domu dostał pamiątkowy medal z 11. edycji Mistrzostw Polski w Płukaniu Złota Osób z Niepełnosprawnością.

Za zajęcie I, II i III miejsca każdy wygrany dostał złoty puchar oraz pamiątkowy dyplom i nagrody. A główną nagrodą w dwóch kategoriach był voucher na 2-dniowy pobyt w Art Hotelu we Wrocławiu od naszego długoletniego darczyńcy. Również nagrody dla wszystkich zwycięzców przekazała firma Günthart oraz Gospodarstwo Rolne Hubert Kłak. Dziękujemy za bardzo smakowite nagrody.
Również na uczestników czekał słodki poczęstunek oraz ciepły posiłek.

- Mistrzostwa w tym roku były dla nas świetnym spotkaniem integrującym nas wszystkich i dającym ogromną radość. Zawsze dbamy o każdy szczegół naszego wydarzenia i o każdą osobę, bo nasi zawodnicy są dla nas ważni, i zależy nam, aby w tym szczególnym dniu osoby z niepełnosprawnością cieszyły się i doceniały każdą chwilę spędzoną razem z nami. Jest nam niezmiernie miło, że w coraz większym gronie spotykamy się z roku na rok – potwierdza Łucja Marchaj-Miller prezes Fundacji ANIMUS.
Cieszymy się, że tak dobrze czuliście się z nami ANIMUS-ami podczas organizowanych przez nas mistrzostw. Staramy się, aby były one zorganizowane na najwyższym poziomie, w atmosferze życzliwości i wzajemnej pomocy.

Dziękujemy za pomoc medyczną Jednostce Poszukiwawczo-Ratowniczej BARYT ze Stanisławowa z panem komendantem Janem Kuskiem na czele.
Dziękujemy naszym najlepszym ceniącym dobro DARCZYŃCOM: Firmie Mine Master, Firmie Bazalt, Firmie Solo ze Złotoryi produkująca najlepsze chrupki w Polsce, Art Hotel Wrocław, Firmie POLENERGIA, Przedsiębiorstwu Rolnemu Łukaszów Sp. z o.o., Cukierni Ciacholandia, firmie Trans-Opał Jan Kramek, firmie Günthart oraz za naturalne i wyjątkowe produkty Przedsiębiorstwu Rolnemu Hubert Kłak. I również oczywiście dziękujemy naszym oddanym i energicznym wolontariuszom ze Szkoły Podstawowej nr 3 ze Złotoryi, Zosi i Mateuszowi Kościuk, oraz panu Marcinowi Łysiakowi.

Powiązane wpisy