Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

grafiki na wydarzenie LSSE 06 202411

Będzie druga część "Opowieści Złotoryjskiej"

ZŁOTORYJA. Z okazji premiery drugiej części książki "Opowieść Złotoryjska", która nosi tytuł "Basztowa 30. Opowieść Złotoryjska trwa..." autorstwa Andrzeja Wojciechowskiego, Stowarzyszenie "Nasze RIO" ogłasza konkurs na najlepszą okładkę. Prace należy wysyłać na e-mail: kontakt@naszerio.pl do 15 marca 2017 roku.

Będzie druga część "Opowieści Złotoryjskiej"

- Technika wykonywania prac jest całkowicie dowolna, więc możecie "puścić wodze fantazji"! Zwycięski projekt stanie się oficjalną okładką książki, której premiera odbędzie się 27.04.2017!Czekamy niecierpliwie na Wasze prace!- zachęca Magdalena SZEWCZYK z "Nasze RIO".

Notka biograficzna książki
Jest czwartek 18 września 1980 roku, reporter Polskiego Radia Wrocław Jan Czekański, usiłuje, w jednym z małych dolnośląskich miasteczek, nagrać reportaż. Przypadkowo spotkana kobieta, poleca mu swojego męża, który według niej jest prawdziwym bohaterem, i to nie dlatego, że dokonał czegoś wielkiego, ale dlatego, że miał odwagę przeżyć własne życie tak, aby inni zapamiętali go jako dobrego człowieka. Mężem owej kobiety, jest Zygmunt Siezieniewicz, który jednak niechętnie dzieli się wspomnieniami. Niemniej chcąc nie chcąc, życie przelatuje mu przed oczyma i o tym jest ta książka.

Z bohaterami Opowieści złotoryjskiej, rozstaliśmy się w październiku 1956 roku. Główny bohater, opuszcza więzienie, i aby zacząć nowy rozdział poszukuje pracy, chociaż nie… to praca poszukuje jego. Od wizyty w pośredniaku, zaczyna się kolejne 20 lat jego życia, opowiedziane na tle historii, która przetacza się tuż obok. Opowieść urywa się w roku 1976, roku. Roku który tak dla Złotoryi jak i bohaterów książki był ważny…

Powiązane wpisy