Kuźnia na... piątkę (FOTO)

JAWOR. W imponującym stylu rozpoczęli rywalizację w Dolnośląskiej Lidze Juniorów Młodszych zawodnicy Kuźni prowadzeni przez Dariusza Szeligę. Młodzi jaworzanie rozbili rówieśników z KS Polkowice aż 5:0! Na listę strzelców wpisali się Oskar Grzejszczak, Marcel Szalach, Dawid Kuc, Paweł Ociepka i Kewin Klasa zrzutu karnego. To było mocne depnięcie jaworzan, bo po 9 minutach prowadzili już 3:0. Ekipa z Polkowic pod wodzą Grzegorza Karmelity sprawiała wrażenie, że zetknęła się z futbolem z innej planety... Chociaż to polkowiczanie w LDJM grają już trzeci sezon....

Dariusz SZELIGA trener Kuźni: - Wymarzony debiut, przed meczem taki wynik w ciemno byśmy brali. Mieliśmy zdecydowanie lepszą pierwszą połowę mocno zaatakowaliśmy i takie były nasze założenia taktyczne. Wysoko podejść pod rywala, zaskoczyć go. Wiedzieliśmy, że jesteśmy mocniejsi w ofensywie niż w obronie zwłaszcza, że mam jeszcze kilku zawodników na wakacjach. W drugiej połowie cofnęliśmy się pod swoją bramkę nastawiając się na kontry. Kontry udane, bo strzeliliśmy piątego gola i mieliśmy jeszcze 3-4 tzw. setki. Z trybun ta druga połowa wyglądała, że rywal przejął inicjatywę na boisku, ale w grze defensywnej także trzymali chłopcy rękę na pulsie. Chociaż na początku drugiej połowy odniosłem wrażenie jakby chłopcy nie wyszli jeszcze z szatni i przeciwnik stwarzał sobie sytuacje pod naszą bramką. Cieszy wygrana nad rywalem, który w dolnośląskich rozgrywkach nie jest nowicjuszem.

Grzegorz KARMELITA, trener KS Polkowice: - Przespaliśmy początek meczu, pierwsze 15 minut i to zadecydowało o porażce. Słusznej, ale ciut za wysokiej. Mam młody zespół stworzony naprędce w ciągu 2 tygodni i ci chłopcy muszą mieć świadomość ciężkiej pracy jaka ich czeka. Z porażki tragedii nie robimy gra się dopiero rozpoczyna.

Podopieczni trenera Dariusza Szeligi wywalczyli awans z Ligi Okręgowej w dobrym stylu, choć na finiszu zmagań po remisie w Jaśkowicach zrobiło się troszkę nerwowo. Przed jaworzanami bardzo specyficzny sezon, bowiem związkowe władze zaplanowały reformę LDJM. Zajęcie na koniec rundy jesiennej jednego z miejsc z przedziału 15-18 będzie oznaczać powrót do okręgówki. Zespoły z lokat 1-8 znajdą się w I lidze, a z 9-14 (wraz z dwoma beniaminkami wyłonionymi po barażach) utworzą II ligę.

Kuźnia Jawor - KS Polkowice 5:0 (4:0)

Grzejszczak 2`( asysta Rudy), Szalach 7` ( asysta Klasa ), Kuc 9` ( asysta Tymofiejczyk), Ociepka 37` ( asysta Szalach), Klasa 72` karny

Kuźnia : Jakub Michałków, Bartłomiej Pastuła, Marek Błoński, Mateusz Rudy, Dawid Kuc, Marcel Szałach, Marcin Tymofiejczyk, Oskar Grzejszczak ( Kacper Jaskierski 70`), Kewin Klasa, Paweł Ociepka ( Baghdasaryn Karlen 73`), Krzysztof Stawiarski ( Kacper Lipiński 64`)

KS Polkowice : Karol Rydz ( Adrian Krystecki 41`), Damian Bańka, Adrian Malik, Michał Turek, Wojciech Szymczak, Dawid Kuriata, Michał Mielczarek (Łukasz Chyb 26` , Krystian Kubicki 70`), Szymon Krzepa ( Mikołaj Łada 65`), Patryk Kasprzyszak, Karol Zajączkowski (Filip Marciniak 76`), Oliwer Janczak ( Bartosz Kowali 60`)

Kadra juniorów młodszych Kuźni Jawor na sezon 2017/2018

Bramkarze: Jakub Michałków (2001), Adrian Nkwamu (2002)
Obrońcy: Mateusz Rudy (2001), Karlen Baghdasaryan (2001), Marek Błoński (2001), Kamil Nkwamu (2002), Bartłomiej Pastuła (2002), Marcel Olanin (2002), Dawid Bonielewicz (2002), Krzysztof Stawiarski (2002), Kacper Lipiński (2002)
Pomocnicy: Oskar Grzejszczak (2002), Paweł Ociepka (2002), Kewin Klasa (2001), Marcel Szałach (2002), Dawid Kuc (2002), Kacper Jaskierski (2002)
Napastnicy: Marcin Tymofiejczyk (2002), Patryk Wybraniec (2002).

Rywalami młodej Kuźni w LDJM są: KS Polkowice, Miedź II Legnica, Konfeks Legnica, Polonia Środa Śląska, Górnik Wałbrzych, Parasol Wrocław, WKS Śląsk Wrocław, Lechia Dzierżoniów, KS Oława, Polonia-Stal Świdnica, FC Wrocław Academy, Karkonosze Jelenia Góra - Zagłębie II Lubin, Śląsk Wrocław S.A., Chrobry Głogów, BKS Bobrzanie Bolesławiec, Ślęza Wrocław.

{gallery}galeria/sport/19-08-17-dljm-kuznia-jawor-ks-polkowice-fot-ewa-jakubowska{/gallery}