Udany debiut "Szalonej 9-tki" (FOTO)

JAWOR. Na polskiej mapie biegowej debiutowała kolejna, obiecująco się zapowiadająca impreza - bieg "Szalona 9" w mieście słynącym z chleba, piernika i Kościoła Pokoju. Jaworski Ośrodek Sportu i Rekreacji w przeciwieństwie do znanych miejscowych imprez biegowych takich jak jaworski półmaraton czy Memoriał im. Stefana Mielczarka, postanowił "sprawdzić" biegaczy nie na trasie asfaltowej lecz na trasie o miękkim podłożu. Do biegu w jaworskim Parku Miejskim na trasie 9 kilometrów wystartowało ponad 160 biegaczek i biegaczy w biegu głównym. Wcześniej całkiem udany sprawdzian na kilkusetmetrowej trasie miało 89 jaworskich dzieciaków.

Mimo krótkiego dystansu na trasie biegu nie zabrakło emocjonującej walki. Klasyfikację OPEN i rzecz jasna klasyfikację panów wygrał Sebastian BOROWCZYK z KB Dębiec, któremu pokonanie 9 km zajęło 31 minut i 10 sekund. Na kilkadziesiąt metrów przed metą Borowczyk zgubił znanego z biegania po trasach Zagłębia Miedziowego -Adama DYMITROCĘ gorszego o 24 sekundy. Najniższe miejsce na podium zajął legniczanin Rafał BARDZIŃSKI. Honor jaworskich biegaczy uratował Jerzy Jagielski dobiegając do mety na 4 miejscu. U pań - normalka, bo na linii startu pojawiła się złotoryjanka Anna FICNER, która z czasem 33,56 dobiegła do mety jako 8 wygrywając OPEN kobiet. Tuż za nią do mety dotarł Szymon KUCA z OLAWS Złotoryja.

Na trasie nie zbrakło jaworskich samorządowców. I tradycyjnie jak pokazuje rok 2017 wysoką formę biegową utrzymuje Michał BANDER, szef komisji sportu rady Miasta, który zajął 32 miejsce z czasem 38,40. Biegając od dożynek do dożynek znalazł czas by pobiec burmistrz miasta Emilian BERA. Czas 44,07 uznał za obiecujący a miejsce 75 obiecał na mecie poprawić za rok. Na 87 miejscu przybiegł Michał LENKIEWICZ. Klasyfikację rodzinna tradycyjnie wygrała rodzina PAWLINOW: Damian był 90, Szymon 115, a radny Maciej Pawlinow uplasował się na 132 miejscu kontrolując z dalszego miejsca sytuację w biegowym peletonie.

Ale sporym wydarzeniem jakże bardzo związanym z Jaworem był debiut na biegowej trasie przedstawiciele nowej ekipy biegowej - TEAM MERCEDES BENZ. Co prawda Sonia Preis i Manuel Schafer walczyli w zasadzie o to by nie zająć ostatniego miejsca, ale sam udział przedstawicieli koncernu, który rozpoczął budowę fabryki w Jaworze ma szczególny wymiar i oznacza iż Mercedes ten jak najbardziej jaworski będzie obecny w codziennych wydarzenia w tym mieście.

Z kronikarskiego obowiązku dodajmy iż bieg "Szalona 9-tka" ukończyło 161 biegaczy a ostatni linie mety przekroczył Zbigniew Przybylski ze Strzegomskiej Dwunastki, który potrzebował na dobiegnięcie do mety 1 godziny i 4 minut.

Obok OSiR-u imprezę współorganizowali Klub Biegacza Feniks z Legnicy i Szczep "Wataha" 2 JDH i GZ im. Małego Powstańca.