Olimpia zdobyła Świdnicę

JAWOR. Siatkarki Olimpii Jawor zrewanżowały się świdniczankom za porażkę we własnej hali i w meczu 16 kolejki pokonały Polonię na ich terenie 3:1. Siatkarką meczu wybrano Dorotę DYDAK. - Dwa pierwsze sety wygrane z liderem, który w swojej sali nie przegrywa, trochę nas zaskoczyło. W trzecim secie świdniczanki przycisnęły nas zagrywką i trudno było się pozbierać, ale w w czwartym secie pokazały dziewczyny swoje umiejętności mając seta pod kontrolą w każdym momencie  - powiedział Leszek Chrzanowski, trener Olimpii.

Po meczu drużyna Olimpii została zaproszona na wystawną obiadokolację przez Artura Kwolka, właściciela sali bankietowej w Marcinowicach

W we wspomnianym trzecim secie jaworzanki dobrze rozpoczęły i prowadził nawet 7:3, ale od stanu 9:9 to Polonia dyktowała warunki gry. Z kolei czwarty set miał wręcz atmomowe rozpoczęcie Olimpii bo po kilku minutach jaworzanki prowadziły już 11:4 i kibice zdali sobie sprawę iż trzy punkty pojada do Jawora.

Walka o 1 ligę w Jaworze nabiera rumieńców.

Wyniki 16 kolejki 2 ligi gr. III:

Impel II Wrocław - Silesia Volley Mysłowice 1:3   ( 22:25, 26:24, 22:25, 14:25)
Polonia Świdnica  - Olimpia Jawor 1 : 3 (  (21:25, 24:26, 25:16, 20:25)

Częstochowianka Częstochowa - PLKS Pszczyna 3 :1 (25:17, 22:25, 27:25, 26:24)

SMS PZPS II Szczyrk - Sokół Radzionków 0:3 (21:25, 15:25, 21:25)

KPKS Halemba - Polonia Łaziska Górne 3:0 (25:16, 25:12, 25:21)
Sokół Katowice - TKS Tychy 0:3  ( 21:25, 20:25, 18:25).

12 KS Polonia Łaziska           0         7:45

A w rywalizacji siatkarek nie ma ferii...Już w sobotę podoipieczne Leszka Chrzanowskiego podejmują zespół Silesii Volley a świdniczanki grają na trudnym terenie w Częstochowie. Przypominamy iż do fazy play off kwalifikuje się pierwszych osiem zespołów.