Spartakus awansował do 1/4 MP kadetów

JAWOR.  Na lubińskim parkiecie w ramach rozgrywek ligowych kadetów, jaworski Spartakus rozgromił gospodarzy Cuprum Lubin, wygrywając z nimi trzy sety. Podopieczni trener Marty Chmielus utrzymali swoją dobrą passę w lidze, gdyż było to już ich piąte z rzędu zwycięstwo .

Podczas listopadowego spotkania obu drużyn , po pięknej i bardzo zaciętej walce Spartakus pokonał lubinian na swoim parkiecie 3 : 2 ( 24:26, 25:18, 23 : 25, 25:19, 15 :3) .
W Lubinie ,podczas tej rewanżowej rozgrywki, młodzi jaworzanie zdecydowanie dominowali na boisku gospodarzy, nie pozostawiając Cuprum ani szans, ani nadziei na zwycięstwo. Dwa pierwsze wygrane sety 13:25, 15 : 25 pokazały, że to był dzień Spartakusa – kadetom wychodziło dosłownie wszystko zagrywki, bloki i ataki. Wprawdzie w trzecim secie Lubin otrząsnął się i mocno postawił się jaworskim „gladioatorom”, jednak fortuna sprzyjała bardziej zdeterminowanym i będącym na fali zwycięstwa jaworzanom . Po zaciekłej i ciekawej trzeciej części meczu , Cuprum uległo gościom 24: 26.
Po całej serii meczów Spartakus uzbierał w Dolnośląskiej Lidze łącznie 24 punkty i zajmuje w tabeli trzecie miejsce, zaraz za KS Gwardia I Wrocław ( 36 pkt) i TS Chełmiec I Wałbrzych ( 32 pkt).
Tym samym zapewnił on sobie bezpieczną pozycję w grupie, ponieważ KS Gwardia II Wrocław z 16 pkt zajmuje czwarte miejsca, a w rozgrywkach ligowych pozostał Spartakusowi do rozegrania już tylko jeden mecz 3 lutego z ostatnią drużyną z tabeli SPS Chrobry Głogów.
Dlatego już teraz możemy jaworskim kadetom pogratulować brązowego medalu w lidze na Dolnym Śląsku i awansu do ćwierfinału Mistrzostw Polski.
Trzymamy mocno kciuki i wierzymy, że rok 2018 przyniesie Spartakusowi upragniony tytuł i miejsce na podium w skali kraju.

Cuprum Lubin – JKS Sparkakus 0 : 3 ( 13:25, 15 : 25, 24 : 26)