"Kondzio" zatrzymał Kuźnię (FOTO)

JAWOR. W  przedostatniej serii spotkań o mistrzostwo klasy okręgowej Kuźnia Jawor zremisowała z KS Legnickie Pole 2:2 (1:2). Sukces gości tym większy iż podopieczni Dariusza Skwarka do Jawora przyjechali w okrojonym mocno, zaledwie 11-osobowym składzie (plus niezniszczalny, uniwersalny Sochacki). Na dodatek bez swoich bramkarzy. Jeden z golkiperów w dniu meczu pracował, a Grzegorzowi Kaźmierczakowi przyjazd do Jawora uniemożliwiły narodziny potomka. Siłą rzeczy między słupkami stanął Konrad PELCZAR, nazwany przez kolegów pieszczotliwie klubową maskotką. Popularny "KONDZIO" pożyczył bramkarską bluzę od... Patryka Borka i tylko dwukrotnie dał się pokonać Marcinowi Bagińskiemu najskuteczniejszemu napastnikowi tej klasy rozgrywkowej.

Goście lepiej weszli w mecz i już w 5 minucie prowadzili 1:0 po kapitalnym uderzeniu z rzutu wolnego Pawła Wyżgi. Gospodarze otrząsnęłi się w 16 minucie i Marcin Bagiński pokazał iż sztuka precyzyjnych uderzeń z wolnego nie jest mu obca. Gwoli sprawiedliwości gol padł w dużej mierze dlatego iż wspomniany "Kondzio" najwidoczniej nie był jeszcze rozgrzany, a na dodatek bronił pod słońce. Po golu Kuźnia na kilka minut mocniej przycisnęła. Harował na całym boisku Ukrainiec Chkvarlo, który próbował strzałami zaskoczyć bramkarza gości, na skrzydle mieszkał Przemysław Piec, a od tyłu mądrze w obronie i konstruował ataki Emilian Borek. Ale napór gospodarzy goli nie przyniósł.

W 28 minucie wszystko wróciło do normy. Kontra Legpolu, faul przed polem karnym i Adam Wasilewski oddał strzał tak precyzyjnie lecący w okienko iż Patryk Borek wyciągnięty jak sprężyna nie miał szans sięgnięcia piłki...

Po przerwie goście szukali szansy w kontrach, a Kuźnia z wielką determinacją najpierw doprowadziła do remisu, a potem szukała gola dającego im 3 punkty.

Marcin DUDEK, trener Kuźni: - Mecz z naszej strony bardzo chaotyczny. Inne mieliśmy założenia na ten mecz, ale widocznie kilku moich zawodników poczuło już wakacje i to było widać na boisku. W naszych szeregach panowało rozprężenie. Wiedzieliśmy co jest siła Legnickiego Pola, a mimo to doprowadzaliśmy do sytuacji iż faulujemy rywala przy linii pola karnego. A mieliśmy ich odrzucać od naszego przedpola. Co z tego, że rywal przyjechał gołą jedenastką jak miał w swoich szeregach zawodników takich jak Alwin, Wyżga czy Wasilewski, dających drużynie różnicę w jakości piłkarskiej. Owszem walczyliśmy, ale w moim odczuciu w przekroju całego meczu nie byliśmy zespołem lepszym.

Dariusz SKWAREK, szkoleniowiec KS Legnickie Pole: - Szanuję ten remis. Udało nam się zmusić gospodarzy do grania na naszych warunkach. Wiedząc kogo mamy między słupkami staraliśmy się uniemożliwić jaworzanom oddawanie strzałów na bramkę. Kuźnia próbowała oskrzydlających ataków, ale nawet jak nasi obrońcy oddychali już rękawami to jeszcze mieli takie serducho do walki iż z tych wrzutek niewiele wynikało. Inna sprawa, że "Kondzio" w kilku przypadkach bronił znakomicie, starał się walczyć w polu karnym co przypłacił zresztą poważną kontuzją barku. Przyjechaliśmy w jedenastu, bo mamy mały szpital w zespole: Adach, Terpiłowski, do tego Synowiec ma komunię, a kilku zawodników pracuje w akademiach piłkarskich ligowych zespołów i mieli dzisiaj turnieje swoich podopiecznych. To jest klasa okręgówka i wiadomo jakie są priorytety i nie mam do nikogo pretensji. Mam troszkę niedosytu, bo dwukrotnie prowadziliśmy i powinniśmy to utrzymać. Nie szukam usprawiedliwienia, ale w tym warunkach pogodowych w drugiej połowie trener Kuźni zrobił bodaj 5 czy 6 zmian, a my nie mieliśmy pola manewru. Utrzymaliśmy remis wielkim sercem do gry. Brakowało sił, świeżości aby w końcówce zadać decydujący cios.

Kuźnia Jawor - KS Legnickie Pole 2:2 (1:2)

2 Marcin Bagiński - Wyżga, A.Wasilewski

Kuźnia: P.Borek - Dworakowski, E.Borek, Kruczek, Gwiździał - Piec, Janoś, Pietruszka, Chkvarlo, Wiśniewski,  - Bagiński. oraz: Smyk, Grabarczyk, Duda, Suchecki,

KS Legnickie Pole: Pelczar - Lesiak, Dominiak, Plecety, Serenda - Alwin, Wyźga, Sejud, Kaśczyszyn - A. Wasilewski, M.Wasilewski.

{gallery}galeria/sport/03_06_18_Kuznia_Jawor_Legnickie_pole_Fot_BSlepecka{/gallery}