Męcinka idzie jak buldożer (FOTO)

MĘCINKA. Najstarsi znawcy dolnośląskiego futbolu nie pamiętają takiego startu drużyny w lidze okręgowej jak notuje KS Męcinka. Dziewiąty mecz i... 9 wygrana. I to jakże mocna, bo w pobitym polu został w sobotnie popołudnie zespół z podium - Zawisza Serby. Nie ma nic przeciwko temu, aby szalona ekipa Adama Gabrysia śrubowała rekord przynajmniej do końca rundy jesiennej...

Trener Leszek Lesiński Zawisza Serby: - Nie spodziewałem się aż tak wysokiej porażki, dopuszczalną myślą był dla mnie wynik maksymalnie 3:1. No cóż gospodarze to wymagający przeciwnik i do tego dobrze operujący piłką. Grali blisko nas, zakładali dobry pressing i to nas zgubiło. Na drugą połowę, przy stanie 3:0, chcieliśmy wyjść troszkę wyżej, chcieliśmy strzelić koniecznie bramkę na 3:1. Przy tym manewrze oczywiście musieliśmy się otworzyć i w rezultacie szybko straciliśmy kolejną bramkę. I to już był ciężki wynik do odrobienia strat. Gratuluję Męcince zwycięstwa. To nie jest drużyna, która przypadkiem wygrywa już dziewiąty mecz z rzędu. I to może świadczyć tylko o jej klasie i zasłużonej pozycji lidera w grupie.

Trener KS Męcinka Adam Gabryś: - Niektórym robimy psikusa, bo to już dziewiąte pod rząd zwycięstwo w kolejce. Są tacy, którzy życzą nam już przegranej, a my dajemy radę i robimy kolejny krok do przodu. Gramy zawsze o zwycięstwo. Dziś przez całe 90 minut mieliśmy mecz pod swoją kontrolą. Po przerwie czekałem na kolejne bramki, gdyż goście nie mając już nic do stracenia musieli się odkryć,jeśli chcieliby zmienić wynik na korzystniejszy dla siebie. Do przerwy 3:0 prowadziliśmy i konsekwencją tego było, żeby dograć parę dokładnych piłek po przerwie i strzelić w ciągu 5 minut kolejne dwie bramki. I wtedy w zasadzie było już po meczu. Wysoką wygraną wykorzystałem na zmiany zawodników, tak żeby każdy mógł dziś pograć. Wprawdzie nie uniknęliśmy też i błędów, ale na tym poziomie będą się one zdarzać. Cieszę się z tego wyniku i kolejnego kompletu punktów.

KS Męcinka - Zawisza Serby 7:2 (3:0)

Bramki: Dawid Zapaśnik 12`,19`75`; Adam Palka 28`55`; Piotr Zieliński 53`; Kamil Knop 90+3` - Szymon Gil 67`,81`

KS Męcinka: Gołembiewski Michał, Stępień Krzysztof (Knop Kamil 60`), Gabryś Maciej, Główka Daniel, Makowski Krzysztof (Osmulski Grzegorz 61`), Pałka Adam, Piórkowski Tomasz (Fitaryk Kamil 82`), Popardowski Marek (Krzywicki Paweł 72`), Stanasiuk Łukasz, Zapaśnik Dawid, Zieliński Piotr (Sygut Miłosz 85`)

Zawisza” Serby : Pelczar Adam, Ciechelski Dawid, Ciechelski Kacper, Gil Szymon, Gruszecki Jakub, Kwiatkowski Paweł, Michałowicz Szymon, Mróz Krzysztof, Szczyrek Kamil, Waszkinel Remigiusz.

{gallery}galeria/sport/06-10-18-ks-mecinka-zawisza-serby-fot-ewa-jakubowska{/gallery}