Remis w piłce wodnej (FOTO)

JAWOR. Nie najlepszy mają jesienny finisz rezerwy Kuźni Jawor, które nasz redakcyjny kolega typował jakiś czas temu do awansu do A-klasy. Po porażce w Nowej Wsi Złotoryjskiej, Zjednoczeni Snowidza wydawały się być idealnym rywalem do "odreagowania" i powrotu na drogę B-klasowych zwycięstw. Plan był, ale pogoda a w zasadzie ulewny deszcz storpedował ambitne plany ekipy Dariusza Szeligi. W meczu "wodnej piłki" rezerwy Kuźni zremisowały z Zjednoczonymi Snowidza 1:1.

Mecz lepiej rozpoczęli goście, którzy już w ósmej minucie objęli prowadzenie. W pojedynku jeden na jeden Bartosza Rzepę do kapitulacji zmusił Radosław Krząstek, wykorzystując dziurę w obronie miejscowych. Chwilę później Zjednoczeni mogli podwyższyć prowadzenie na 2:0. Jednak najpierw skutecznie interweniował bramkarz Kuźni II, a następnie dobrze zaasekurował go na linii bramkowej Bartłomiej Gwiździał.

Po stracie gola Kuźnia starała się szybko odrobić straty, ale na przeszkodzie w tym ambitnym zadaniu stały kałuże wody lub golkiper gości Biadała. To bramkarz gości w 18 minucie wygrał  pojedynek sam na sam z Dariuszem Szeligą.

MRKS stuprocentową sytuację wypracował sobie w 27 minucie, kiedy to po wrzutce Dariusza Szeligi z lewego skrzydła przed szansą stanął Marcin Sasinowski. Jednak będąc kilka metrów od bramki, po jego uderzeniu futbolówka trafiła w kałuże, która powstała po opadach deszczu, a następnie złapał ją golkiper Zjednoczonych. Kuźnia II dopięła swego tuż przed przerwą. Seweryn Suchecki spróbował szczęścia z dystansu i po niezbyt udanej interwencji bramkarza, piłka zatrzepotała w siatce.

Po przerwie oba zespoły dążyły do zmiany wyniku ambitnie walcząc z przeciwnikiem i z warunkami boiskowymi.

Ale mimo remisu miniony weekend był jednym z lepszych dla Kuźni tej jesieni. W sobotę w meczu o mistrzostwo klasy okręgowej podopieczni Piotra Przerywacza pokonali w Przemkowie Zamet 1:0 po golu Marcina Bagińskiego i dzięki tej wygranej wdrapali się na ligowe podium.

Niezły występ zanotowali juniorzy młodsi, którzy zremisowali w meczu o mistrzostwo 2 ligi dolnośląskiej z Miedzią Legnica 1:1.

B klasa: Kuźnia II Jawor - Zjednoczeni Snowidza 1:1 (1:1)
Bramki: Suchecki 45 - Krząstek 8

{gallery}galeria/sport/28-10-18-Kuznia-II-Jawor-Zjednoczeni-Snowidza-fot-ewa-jakubowska{/gallery}