Kuźnia goni lidera (FOTO)

JAWOR. Po golach Marcina Bagińskiego i Przemysława Pieca Kuźnia Jawor pokonała w meczu 13 kolejki legnickiej klasy okręgowej Czarnych Rokitki 2:0 (1:0) i rozpoczęła pościg za liderem z Męcinki, którego złapała ligowa zadyszka... Ligowa wygrana Kuźni to słodki rewanż za mecz tegorocznej edycji Pucharu Polski. Oba zespoły zmierzyły się ze sobą w I rundzie i po remisie 1:1, w karnych lepsi byli piłkarze z Rokitek...

To co jeszcze kilka kolejek wcześniej wydawało się science fiction staje się rzeczywistością. Seria Kuźni i dwie ostatnie wpadki Męcinki sprawiły iż podopieczni Piotra Przerywacza wdrapali się na najniższy stopień podium i do lidera tracą tylko 9 punktów. To zwiastuje emocje na finiszu rundy jesiennej i jeszcze większe emocje wiosną!

W ósmej minucie Emilian Borek zagrał piłkę do Marcina Bagińskiego, on znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i pokonał go zdobywając swojego 9 gola w lidze... Dwie minuty później powinno mogło  już 2:0. Jednak szansy na podwyższenia prowadzenia nie wykorzystał Seweryn Suchecki, który nie zamkną akcji po wrzutce Przemysława Pieca.

Piec ustalil wynik meczu w 72 minucie wykorzystując precyzyjne podanie E.Borka. Czarni mimo , ze zjawili sie w skromnym kadrowo składze starali się nie murować dostępu do swojej bramki. Jaworzanie mieli jeszcze kilka innych okazji -chociażby w słupek trafił Bagiński - ale przy finalizowaniu akcji brakowało zimnej krwi.

Kuźnia Jawor - Czarni Rokitki 2:0 (1:0)

Bramki: M.Bagiński( 8), P.Piec( 72)

{gallery}galeria/sport/03-11-18-kuznia-jawor-czarni-rokitki-fot-ewa-jakubowska{/gallery}