Walka i improwizacja dały Olimpii wygraną (FOTO)

JAWOR. W meczu 8 kolejki siatkarskiej 2 ligi Jedynka Siewierz nie pozwoliła jaworzankom na dogonienie w ligowej tabeli i po emocjonującym meczu zdobyła punkt ulegając Olimpii Jawor 2:3. Jedynka po 8 meczach zajmuje trzecie miejsce z 18 punktami wyprzedzając czwartą w tabeli Olimpię o trzy oczka.

Radosław POKRYWA, trener Olimpii: - Na spokojnie przeanalizujemy mecz. Po dwóch setach byłem w lekkim szoku, zwłaszcza po drugim. Pomyślałem sobie "trzeci zespół ligi i dostaje od nas do 14"? Coś jest nie tak i na pewno wyciągną jakiegoś asa. No i wyciągnęli. Rywalki dwa sety przegrały, ale i druga trenerka cały czas analizowała naszą grę, rozpisywała obronę, atak i mając 14 zawodniczek zmienili sposób grania. To było widać. Rozmontowali nasz schematyzm na parkiecie. Przed piątym setem powiedziałem dziewczynom, że wiedząc, że jesteśmy rozpracowani muszą improwizować zwłaszcza w ataku. Wiem, że to trudne, jak atakująca wisi nad siatką pół sekundy i musi "wymyśleć" inny wariant ataku, ale nasze zawodniczki potrafiły to zrobić. Cieszy wygrana. Ja wiem, że w końcowym rozrachunku liczyć się będą duże i małe punkty, sety itp. Na dzisiaj bardzo mnie cieszy wygrana bo przekroczyliśmy zaczarowane 13 punktów.

Olimpia Jawor -UKS Jedynka Siewierz  (27:25, 25:14, 20:25, 23:25, 16:14)

OLIMPIA: Mirosławska, Dębicka, Deptuch, Gajczyk, Grubasz, Świętoń, Szczutkowska, Piszcz,  - libero Kwołek