Olimpia oddaliła się od podium. Z Tychami tylko 3 punkty!

JAWOR. To był niesłychanie ważny mecz dla dziewczyn trenera Radosława Pokrywa.Olimpia nie jechała w roli faworyta do Sosnowca, ale kibice w Jaworze liczyli na zdobycz punktową. Niestety Olimpia łatwo przegrała 0:3 z Asotra MKS MOS Płomień Sosnowiec, drużyną, która wydaje się być faworytem nr 1 do awansu. To waśnie latem Płomień dokonał kilku spektakularnych transferów kontraktując zawodniczki z 1 ligi... Przy Płomieniu Olimpia to siatkarski kopciuszek.

Pierwszy set to dominacja gospodyń,które wygrywają premierową odsłonę 25:12.Natomiast kolejne dwa sety rozstrzygały się już w końcówkach.Drugą partię Płomień wygrał 25:21, a trzecią 25:23 zamykając mecz wynikiem 3:0 i odnosząc tym samym siódme zwycięstwo w sezonie.Co wiemy po 8 kolejce 2 ligi? To, że Olimpia oddaliła się od podium i dogodna pozycja wyjściowa przed play offami. Chociaż z drugiej strony do końca sezonu zasadniczego jeszcze daleko. W środę Olimpia na własnym parkiecie podejmować będzie przeciętne TKS Tychy i w obecnej sytuacji inny wynik niż trzy punkty zdobyte przez jaworzanki nie wchodzi w rachubę jeżeli Olimpia chce zachować kontakt z podium...