Młoda Olimpia nie zatrzymała lidera (FOTO)

JAWOR. Po sobotniej victorii siatkarek 2-ligowej Olimpii w Świdnicy (3:1 z tamtejszą Polonią) kibice liczyli na kontynuowanie serii zwycięstw przez zespół juniorek. Niestety dla jaworskiej młodzieży starcie liderem Dolnośląskiej Ligi Juniorek - Volley Wrocław było jak zderzenie ze ścianą. Przegrana 0:3 i prawdę mówiąc juniorki Olimpii mają znikome szanse na zajęcie miejsca w czołowej czwórce...

Pierwsze dwa sety toczyły się pod dyktando wrocławianek górujących nad Olimpią nie tylko umiejętnościami, ale i warunkami fizycznymi. Podopieczne trenera Radosława Pokrywy co trzeba przyznać miały pojedyncze kapitalne zagranie, ale to było za mało na lidera ligi juniorek.

Więcej emocji było w trzecim secie bo podopieczne trenera Rafała Błaszczyka popełniały seryjnie błędy wykorzystywane przez Olimpię. Zaczęły wychodzi mocne ataki jaworzanek: Victorii Gul, Patrycji Grubasz i Ewie Boroskiej. Na finiszu seta "pachniało" setem czwartym, ale ostatecznie tegoroczne wicemistrzynie Polski rzutem na taśmę wygrały 10 spotkanie w sezonie i z kompletem zwycięstw zmierzają ku mistrzostwu Dolnego Śląska w kategorii juniorek.

Olimpia - może zabrzmi to przewrotnie - pokazała momenty dobrego siatkarskiego rzemiosła. Brakowało stabilizacji grania i dokładności w ataku. Olimpia po 11 meczach z 13 punktami (4 wygrane) zajmuje piąte miejsce w ligowej tabeli Mistrzostw Dolnego Śląska.