Spartakus postawił pieczęć na medalu (FOTO)

JAWOR. Młodzi siatkarze Spartakusa Jawor, pokonali w meczu finałowym dolnośląskiej ligi kadetów Cuprum Lubin 3:1 deklasując rywali w czwartym secie wygranym do 8. Tym samym młodzi jaworzanie praktycznie zapewnili sobie minimum brązowy medal na Dolnym Śląsku.

Marta Czyczerska, trener Spartakusa: - Bardzo ważny dla nas mecz i mecz z wielkimi emocjami z jednej i drugiej strony. Cuprum Lubin dwa ostanie mecze przegrał i miał „nóż na gardle”. Dlatego za wszelką cenę starał się z nami wygrać. Z kolei my, pomimo tego, że w środę przegraliśmy z Gwardią, zdawaliśmy sobie sprawę, że musimy jednak ten mecz wygrać, aby spokojnie w środę przystąpić do spotkania z Wałbrzychem. Ta wygrana z Lubinem to tzw. postawienie „kropki nad i „. Nie oznacza to, że nie będziemy dalej walczyć, bo przecież za tydzień w sobotę gramy z Gwardią Wrocław i ostatni mecz 26 stycznia w Lubinie. Ale już będziemy grali spokojnie i na luzie. Po tym dzisiejszym meczu możemy być prawie spokojni o wejście do ćwierćfinału MP. Dziś przecież było doskonale widać, co się dzieje na parkiecie, jak się gra na emocjach. W czwartym secie przycisnęliśmy ich ostro, przez co Lubin „wytrąciliśmy”. A nam wszystko wychodziło – wszystkie akcje, zagrania. I tak właśnie dzieje się w tym sporcie – kto wytrzyma presje przeciwnika, ten wygra. Ten pierwszy set był wyrównany, graliśmy punkt za punkt, a przy tym nieprawdopodobne emocje. Myślę, że po tym pierwszym secie ta ekscytacja troszeczkę opadła w moich zawodnikach i w drugim secie Lubin zaskoczył nas zagrywką. Mimo dobrego przyjęcia nie potrafiliśmy zakończyć w ataku. Wszystko podbierali, a w polu pięknie grali, nie mogliśmy już dogonić Cuprum i w konsekwencji ten set oddaliśmy przeciwnikowi. W trzecim i czwartym secie od początku graliśmy tak jak należało i odnieśliśmy ważne zwycięstwo. I bardzo jestem zadowolona i szczęśliwa z tego powodu.

Trener Cuprum Lubin Daniel Dłużniakiewicz: - Pierwsze trzy sety to był dobry meczy -tak z jednej jak i drugiej strony. To był mecz wyrównany, mecz walki – punkt za punkt . Tu wzięło udział dużo pozytywnych, sportowych emocji. Podsumowując krótko : trzy pierwsze sety to fantastyczne widowisko, jeśli chodzi o tą kategorię wiekową siatkarzy. Natomiast czwarty set zaczął się tragicznie dla nas,  straciliśmy pod rząd aż siedem punktów – chyba w tym momencie głowa zawodników przestała działać. I koniec tego ostatniego seta był tragiczny w naszym wydaniu. Najkrócej ujmując – uznajmy, że go nie było. Mimo tej porażki nadal jednak jesteśmy w grze o ćwierćfinał, a przed nami trzy spotkania u siebie. Ta runda finałowa w kalendarzu tak była ułożona, że pierwsze trzy mecze graliśmy na wyjazdach. A z uwagi na to, że jesteśmy drużyną własnej hali, na której czujemy się świetnie i o wiele lepiej niż np. tutaj w Jaworze, uważam że jesteśmy jeszcze w stanie powalczyć o ten ćwierćfinał. Myślę, że jest to w naszym zasięgu i nie tylko wynika to z matematycznej kalkulacji. Wszystko w naszych rękach, nogach i dlatego czwarte miejsce, które nas premiuje do ćwierćfinału Mistrzostw Polski, nadal jest dla nas do zdobycia. W tej drodze każdy mecz jest dla nas ważny, nie możemy kategoryzować, które spotkanie będzie dla nas łatwiejsze, a które nastręczy problemów. Tu każdy mecz jest trudny i wymaga pełnej koncentracji, zaangażowania. Ale jesteśmy w stanie temu podołać.

JKS Spartakus Jawor - Cuprum Lubin 3;1 (25:19,20:25, 25:23,25: 8).

JKS Spartakus : Pestrowicz S., Śliwiński M., Radomski A., Janiak J., Woźniak D., Puzio M., Rugała Ł.,Pismiok J., Pawlinow S., Śliwka P., Ryczek A., Kugała K., Jaworski K.

Cuprum Lubin: Kilian J., Leja K., Karnas B., Czerniak Ł., Madej W., Kwapiński A., Andrzejewski P., Maciąg F., Niedźwiedzki O., Nowak I., Marzec M., Sikora K., Chmielewski M., Dworniczak K.

{gallery}galeria/sport/12-01-19-JKS-Spartakus-Jawor-Cuprum-Lubin-fot-ewa-jakubowska{/gallery}