Nie ograli wicelidera (FOTO)

JAWOR. Siatkarze Spartakusa Jawor ulegli 1:3 w dziewiątej serii finałowej rozgrywki kadetów wiceliderowi Gwardii II Wrocław zaprzepaszczając minimalną szansę na zdobycie wicemistrzostwa Dolnego Śląska. Taka opcja byłaby brana pod uwagę jedynie w przypadku wygranej za trzy punkty przez młodych jaworzan.

W tym sezonie ww rozgrywkach kadetów oba składy Gwardii Wrocław faktycznie zdominowały ligowe rozgrywki. Ale w sporcie młodzieżowym wszystko jest możliwe. Przypomnijmy iż jesienią, konkretnie 1 listopada ub. roku Spartakus po pasjonującym starciu uległ we własnej hali liderowi Gwardii I Wrocław 2:3.

Dzisiaj z drugim składem gwardzistów było 1:3, ale każdy set zapisany był osobną historią. Najdłuższy, najbardziej dramatyczny, w którym co rusz odwracano losy pojedynku był set pierwszy, który goście wygrali 31:29!

W drugim secie jaworska maszyna "zatrybiła" na dobre i ekipa trenerki Marty Czyczerskiej wygrała seta 25:19. Kolejne dwa sety to kolejna porcja wielkich emocji i walki o każdy milimetr parkietu. Niestety Gwardia nie dała już jaworzanom wygrać drugiego chociażby seta.

Co wiemy po 9 serii finałowych spotkań? Ano chyba wszystko. Mistrzem Dolnego Ślaska została ekipa Gwardii I przed Gwardią II (20 pkt). Na trzecim miejscu jest Spartakus z 16 punktami. Czwarty jest Chełmiec II Wałbrzych mający na koncie 10 pkt, ale po 8 meczach. Zakładając iż wałbrzyszanie za trzy punkty wygrają swoje dwa mecze: ze słabiutki Chełmcem I i - co się wydaje mało prawdopodobne - z Gwardią II Wrocław, to i tak to SPARTAKUS będzie świętował zdobycie brązowych medali na Dolnym Śląsku i awans do rozgrywek na szczeblu centralnym. Za tydzień młodzi jaworzanie zagrają w Lubinie z Cuprum. GRATULUJEMY!