Awans Kuźni w Pucharze. Celują w Narodowy? (FOTO)

LUBIN. W lidze idzie jaworzanom co prawda jak po grudzie, bo wciąż płacą frycowe a na dodatek niczym "samotny biały żagiel" zmagają się z wieloma trudnościami typowymi dla futbolu amatorskiego. Ale Kuźnia najwyraźniej chce namieszać w rozgrywkach Pucharu Polski. I jest na dobrej drodze na Stadion Narodowy! W meczu 1/8 grając w Lubinie z tamtejszym Górnikiem, podopieczni Piotra Przerywacza wygrali 3:1 (2:0) awansując do 1/4 Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Legnica. Dodajmy iż było to pierwsze spotkanie obu klubów w historii.

Górnik Lubin to rewelacyjny beniaminek legnickiej klasy okręgowej, który na półmetku rozgrywek jest wiceliderem okręgówki. Ale w meczu ze świetnie dysponowaną Kuźnia lubinianie musieli z pokorą przyjąć rolę statysty. Ataki Górnika skutecznie powstrzymała obrona Kuźni, w której co prawda zabrakło doświadczonego Rafała Majki, ale godnym następcą okazał się Norbert Olanin. Świetny mecz rozegrał Emil Borek, ale każdy atak jaworzan wyprowadzany flankami przez Zielińskiego czy Janosia nosił w sobie perspektywę gola.

Mcz rozpoczął się bardzo dobrze dla Kuźni, która już w piątej minucie objęła prowadzenie. Bartosz Karbowiak chcąc zagrać piłkę przed bramkę trafił w rękę rywala i arbiter wskazał na "wapno". Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Emilian Borek i nie pomylił się. Jednak w pierwszej połowie to Górnik miał więcej z gry. Oddawał bardzo dużo strzałów, mniej lub bardziej groźnych, ale głównie z dystansu i Patryk Borek przy interwencjach nie miał wielkich problemów.

Trzeci gol zdobyty zaraz po przerwie sprawił iż jaworzanie spokojnie kontrolowali boiskowe wydarzenia wywalczając całkowicie zasłużenie awans do 1/4 Pucharu Polski. Futbolówkę po uderzeniu z rzutu wolnego Marcina Bagińskiego odbił bramkarz, od razu dopadł do niej Kamil Janoś i zagrał w efektowny sposób przed bramkę, gdzie czyhał już Emilian Borek i głową dopełnił formalności