Rataj nie ściął Platana (FOTO)

PASZOWICE. Co poniektórzy na próżno wypatrywali na trybunach stadionu w Paszowicach Jerzego Kozińskiego z podlegnickich Grzybian, delegata paszowickiego klubu na walny zjazd dolnośląskiego ZPN a jeszcze inni cierpliwie czekali na kolejne zwycięstwo Rataja w drodze do A-klasy. Czekali, czekali i się nie doczekali. Ani jednego ani drugiego... W derbach powiatu jaworskiego Rataj nieoczekiwanie (?) zremisował z Platanem Sichów 1:1 i nie przeskoczył w tabeli Lubiatowianki...

Nie od dzisiaj wiadomo, że B-klasa to swojego rodzaju styl życia. Piłkarze czekali na spóźnionego Mateusza WITKOWSKIEGO, bo okazało się awizowany na ten mecz w roi sędziego głównego Paweł Piątek musiał gwizdać w Jerzmanicach Zdroju. Jak mecz rozpoczął to nieoczekiwanie Platan miał więcej z gry a każda piłka adresowana do grającego na szpicy Adriana LESIAKA "pachniała" golem.

W 12 minucie po kontrze wolu karnym gospodarzy piłka trafiła w ręce Wojciecha Zająca. Ręce zawodnik miał przy tułowiu, ale ponieważ ciało stopera wykonywa skręt sędzia Witkowski zinterpretował to jak naruszenie przepisów i podyktował karnego. Niezawodnym strzelcem okazał się wspomniany Lesiak.

Cała ta sytuacja podniosła poziom adrenaliny na ławce rezerwowych gospodarzy. Najpierw żółtą kartkę ujrzał zawodnik rezerwowy Michał Adamczyk, a po chwili czerwoną ujrzał trener Artur Kwołek. Na szczęście na murawie było spokojniej. Gospodarze z biegiem czasu przejęli inicjatywę i mieli kilka okazji do zmiany wyniku. Groźnie strzelał Puzio, dwa razy bramkarz Platan pośliznął na mokrej nawierzchni i omal piłka nie wpadła do siatki. Aż w 31 minucie gospodarze zdobyli upragnionego gola. Autorem gola był Tomasz Zając.

Mimo wysiłków obu zespołów w drugiej połowie wynik nie uległ zmianie. Jedno jest pewne : walka w 4 grupie B-klasy będzie do końca zacięta. I żaden z zespołów póki co nie jest pewniakiem do awansu. A Ratajowi oprócz awansu życzymy aby wójt gminy zafundował klubowi pawilon z szatniai z prawdziwego zdarzenia. Bo w obecnym lekko wstyd przyjmowac sędziów i drużyny gości..

Rataj Paszowice - Platan Sichów 1:1 (1:1)

Tomasz Zając 32 min - Adrian Lesiak 10 min(k)

{gallery}galeria/sport/01_05_21_Rataj_Paszowice_Platan_Sichow_Fot_BSlepecka{/gallery}