Huragan Grzegorzów MISTRZ! MISTRZ! MISTRZ! (FOTO)

JAWOR. Za nami ostatnia kolejka Jaworskiej Ligi Halowej. 4 mecze niczym przepyszna przystawka a danie dnia to mecz lidera i wicelidera a stawką MISTRZOSTWO. hala wypełniona po brzegi. W loży VIP: starosta jaworski Aneta KUCHARZYK, burmistrz Jawora Emilian BERA, jego zastępca Michał BANDER i wielu innych urzędników. Huragan Grzegorzów kontra 13. Dzielnica - taki finał w każdym zakątku Polski byłby znakomitą promocją futsalu... Po prawdziwym rollercoasterze wygrał HURAGAN 6:4(2:2) i obronił tytuł mistrzów JLH !

Oprawa meczu niczym na Lidze Mistrzów w futsalu. Nim kibice zaczęli komentować to Huragan już prowadził 1:0 po kapitalnym uderzeniu Grosiaka. Na ripostę 13.Dzielnicy czekaliśmy do 5 minuty. Marcin Bagiński pokazał klasę samą w sobie. Mecz nabrał rumieńców. Akcja za akcje, strzały ,parady bramkarzy, zawrotne tempo akcji. Bliscy zdobycia goli byli Karbowiak E.Borek.

Ale to "Bad Boys" wyszli na prowadzenie. Potężne uderzenie Bagińskiego, dogrania Sorokina i Damian Kowalczyk( pamiętają  go kibice w Lubinie, Szczecinie i w Głogowie) wpakował piłkę do siatki Hala na Wiejskiej dosłownie oszalała. Kibiców 13. Dzielnicy uciszył na 4 sekundy przed syrena na przerwe Marcel Trzeciak...

Pierwsza połowa to był wstęp do wielkiego widowiska w drugiej części meczu. Po trafieniach Grosiak ( kapitalne uderzenie z rzutu wolnego) Huragan odskoczył na 4:2. Po meczu ? Nic bardziej mylnego.

W 31 minucie na 4:3 zmniejszył dystans fenomenalny Damian KOWALCZYK. I powtórzył to w 36 minucie. Iskrzyło na parkiecie ale sędziowie Mateusz WITKOWSKI i Dariusz SZCZEPAŃSKI byli jak Szymon Marciniak i Damian Sylwestrzak na trawiastych boiskach.

37 minuta czerwona kartka dla Karbowiaka z 13. Dzielnicy. 20 sekund później kolejna czerwona dla Dworakowskiego z 13.Dzielnicy. Napięcie sięgnęło zenitu i wydawało się, mecz wymknie się spod jakiejkolwiek kontroli... Wideoweryfikacja i czerwień dla Dworakowskiego została anulowano co uspokoiło sytuację na pakiecie i trybunach.

260 sekund do końca i...Najpierw Szałach i Grosiak przesądzili o wygranej Huraganu Grzegorzów ! Po jednej z akcji Wiśniewski w akrobatyczny sposób wybił piłkę z pustej bramki...

Huragan Grzegorzów - 13.Dzielnica 6:4(2:0)