Strzelanina w A-klasie (FOTO)

JAWOR.  Jaworzanka 1946 Jawor zainkasowała pierwsze punkty w rundzie wiosennej na boiskach legnickiej Klasy A grupy II. Podopieczni trenera Dariusza Szeligi pokonali przed własną publicznością zamykającego ligową tabelę Górnika II Lubin aż 8:2. Jednak pierwsze 45 minut nie zwiastowało takiego obrotu sprawy, bowiem był remis 1:1.

Jaworzanka od początku starała się przejąć inicjatywę i dyktować warunki gry. Na efekty nie trzeba było długo czekać, bowiem już w 4 minucie podopieczni jaworzanie objęli prowadzenie. Piłkę na prawą stronę pola karnego otrzymał Jakub Rzepka, który uderzeniem w kierunku dalszego słupka strzelił swojego pierwszego gola po powrocie do MRKS-u. W kolejnych minutach gospodarze nie mogli narzekać na brak okazji. Dwie znakomite szanse miał Kewin Klasa, ale w obu minimalnie chybił. Szczęścia próbowali także Jakub Rzepka czy Bartosz Krasiński.

Zamiast podwyższenia prowadzenia, rezerwy Górnika nieoczekiwanie w 22 minuty doprowadziły do remisu za sprawą Dawida Nowaka, który wykorzystał dogranie z prawej flanki. Mimo usilnych starań gospodarzy, rezultat przed zmianą stron nie uległ już zmianie.

Wynik po pierwszej odsłonie wyraźnie podrażnił Jaworzankę i na efekty nie trzeba było długo czekać. W 47 minucie wprowadzony w przerwie Marko Sorokin przywrócił miejscowych na prowadzenie. Następnie, do 58 minuty, jaworzanie zaaplikowali przyjezdnym jeszcze cztery gole! Na listę strzelców wpisywali się kolejno: ponownie Marko Sorokin, Bartosz Krasiński, Marcin Tymofiejczyk i Jakub Rzepka.

Ta kanonada została zatrzymana na chwilę przez lubinian w 60 minucie, gdy zmniejszyli straty po akcji zapoczątkowanej wyrzutem piłki z autu na wysokości pola karnego i strzale Sebastiana Kaszewskiego. Pełną pulę dla Jaworzanki przypieczętował bramkami, w samej końcówce, duet rezerwowych, a mianowicie Alan Żądło i Sebastian Wojciechowski.

Klasa A: Jaworzanka 1946 Jawor – Górnik II Lubin 8:2 (1:1)
Bramki: Jakub Rzepka 4', 58', Marko Sorokin 47', 50', Bartosz Krasiński 53', Marcin Tymofiejczyk 55', Alan Żądło 80', Sebastian Wojciechowski 86' – Dawid Nowak 22', Sebastian Kaszewski 60'
Jaworzanka 1946: Daniel Sowiak (Bartosz Dziuba 70') - Gracjan Skoczylas, Przemysław Wiśniewski, Michał Grządkowski, Jakub Rzepka (Piotr Kaliszczak 60'), Julian Kulik (Marko Sorokin 46'), Krystian Broda, Daniel Łupkowski (Sebastian Wojciechowski 46'), Bartosz Krasiński (Adrian Sobieraj 75'), Kewin Klasa, Marcin Tymofiejczyk (Alan Żądło 65')
Górnik II: Dominik Kłos - Hubert Bagiński (Marcel Paciorek 59'), Mateusz Drożdż, Szymon Fuks (Oskar Gruchała 60'), Sebastian Kaszewski, Adrian Kot, Michał Matkowski, Grzegorz Nawrot (Piotr Wanat 46'), Dawid Nowak, Bartosz Sitek, Sebastian Zięba (Kryspin Kołodziej 79')