Lider mrozi szampany... (FOTO)

MĘCINKA. Piętnasty mecz z rzędu w legnickiej Klasie A grupie III wygrał KS Męcinka i pewnie zmierza po awans do Klasy Okręgowej. Podopieczni trenera Adama Gabrysia w sobotnie popołudnie podejmowali na swoim boisku, w meczu na szczycie, trzeci w tabeli Orzeł Zagrodno. Smaczku tym zawodom dodawał fakt, że goście byli jedyną ekipą, która znalazła patent na KS w bieżącej kampanii.

Gospodarze objęli prowadzenie już po kwadransie gry. Jakub Popardowski otrzymał podanie na prawą stronę, wdarł się w pole karne i uderzeniem w kierunku dalszego słupka umieścił piłkę w siatce. Na 2:0, tuż przed przerwą, podwyższył Przemysław Piec, który zmusił bramkarza do kapitulacji precyzyjnym strzałem zewnętrzną częścią buta.
Nadzieje Orła na korzystny wynik rozbudziły się nieco w okolicach 70 minuty, kiedy to w podbramkowym zamieszaniu zdobywa on bramkę kontaktową. Radość z niej trwała dosłownie chwila, bowiem Marcin Bagiński ładnie zagrał do Michała Szymonowicza, a on ustalił rezultat końcowy na 3:1 z kilkunastu metrów. Na 4:1 podwyższyć mógł kilka minut później Marcin Bagiński, lecz tuż sprzed pola karnego trafił w słupek.

Na pięć kolejek przed końcem KS ma jedenaście punktów przewagi nad Wilkami Różana. Wydaje się, że już tylko prawdziwy kataklizm może mu odebrać prawo do promocji szczebel wyżej.

KS Męcinka - Orzeł Zagrodno 3:1 (2:0)