JTS Piast rozbił Lechię (FOTO)

JAWOR. Damianowo oswaja się z myślą o graniu w A-klasie, a JTS Jawor w debiutanckim sezonie nie zwalnia tempa. Podopieczni Kapra CHUDZIKA w kolejnym swoim meczu rozbili Lechię Rokitnice 6:1 i zajmują 6. miejsce w tabel gr. V legnickiej B-klasy.

Boisko JTS Jawor, na stadionie na osiedlu Przyrzecze, nadal pozostaje w rundzie wiosennej twierdzą nie do zdobycia w rozgrywkach o mistrzostwo legnickiej Klasy B grupy V. W czwartym meczu w 2024 roku, przed własną publicznością, jaworzanie zanotowali czwartą wygraną.
W Boże Ciało JTS podejmował trzecią od końca w tabeli Lechię Rokitnica. Zawody nie były wielkim widowiskiem. Od pierwszych minut optyczna przewaga była po stronie gospodarzy, którzy prezentowali się zdecydowanie lepiej piłkarsko. Dołożyli do tego skuteczność i po pierwszej połowie prowadzili 3:0 po golach kolejno Patryka Gwiździała, Łukasza Filiksa i Kamila Knopa. Niemniej dodać należy, że w pierwszej odsłonie przyjezdni też mieli swoje szanse – głównie po kontrach lub błędach przeciwników.
W drugich 45 minutach JTS poszedł za ciosem i także zdobył trzy bramki. Na listę strzelców wpisali się Dawid Klepuszewski, Dawid Perełka i ponownie Kamil Knop. Lechia odpowiedziała trafieniem honorowym.
Po 19.kolejkach zmagań drużyna z Jawora plasuje się w środku stawki z dorobkiem 23 punktów. Lechia jest dziewiąta z 12 „oczkami” na koncie.

JTS Piast Jawor - Lechia Rokitnica 6:1