Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Kamil Orda trenerem Jaworzanki

JAWOR. Zgodnie z naszymi przewidywaniami funkcję trenera pierwszej drużyny Jaworzanki 1946 Jawor od sezonu 2024/2025 obejmie Kamil Orda. Jest to postać doskonale znana w jaworskim futbolu. W latach 2006-2014 był piłkarzem klubu, który reprezentował na poziomie IV ligi dolnośląskiej, Klasy Okręgowej i Ligi Dolnośląskiej Juniorów Starszych.

Kamil ORDA na stanowisku coacha Jaworzanki zastąpił Dariusza SZELIGĘ.

Kamil Orda trenerem Jaworzanki

Kamil Orda jest posiadaczem licencji UEFA A. Przez całą swoją dotychczasową karierę trenerską był związany z macierzystym Granitem Roztoka, gdzie funkcję trenera zespołu seniorów (jednocześnie cały czas grającego) objął w końcówce listopada 2014 roku, czyli prawie dziesięć lat temu. Zanotował z nim dwa awanse - najpierw w 2017 roku z Klasy A do Klasy Okręgowej, a w 2021 roku z Klasy Okręgowej do IV ligi dolnośląskiej. Na czwartoligowym szczeblu prowadził Granit przez dwie kampanie - jako beniaminek w sezonie 2021/2022 zajął z nim piąte miejsce w grupie zachodniej. Ponadto w obecnym sezonie 2023/2024 dotarł z roztoczanami do półfinału Pucharu Polski strefy wałbrzyskiej. W sumie prowadził Granit w 268 oficjalnych zawodach. Ta liczba ulegnie jeszcze oczywiście zwiększeniu, ponieważ klub z gminy Dobromierz opuści dopiero po zakończeniu bieżących rozgrywek. Kamil Orda w przeciągu ośmiu lat gry w jaworskim MRKS-ie zanotował kilkaset występów, w których zdobył 39 bramek w lidze oraz dwie w Pucharze Polski. Dwukrotnie awansował z "Kuzienką" do IV ligi dolnośląskiej (2008, 2013) oraz tyle samo razy zajmował z nią, na tym poziomie, 5.miejsce (2009, 2010). Ostatni raz trykot klubu z Jawora przydział w czerwcu 2014 roku przeciwko Orli Wąsosz. 

Poprzednik Kamila Ordy- Dariusz SZELIGA prowadził Kuźnię/Jaworzankę od jesieni 2019 roku. Do tej pory był trenerem jedenastki z Jawora w 131 meczach.

Powiązane wpisy